Anthrax - obrázky

Anthrax - obrázky

copyright:
www.nlm.nih.gov

"Překlad: PC Translator Google
Prosím, omluvte chyby jazyka"

Anthrax - Je velmi závažné infekční onemocnění, které je způsobeno bakterií - Bacillus anthracis. I když antrax je onemocnění, které postihuje zejména domácí a divoká zvířata, může nemoc nakazit člověka prostřednictvím přímého nebo nepřímého kontaktu s antraxem-nést zvířata

Antrax obvykle není přenosné z člověka na člověka, ale v některých výjimečných případech poškození kůže antrax může být nakažlivá. Nejrychlejší způsob, jak antrax vstoupí do lidského těla, je pomocí kožních ran. To může vést k infekci a požitím kontaminovaného masa nebo vdechnutí spor.

Anthrax - vyvolává příznaky a známky

Příčiny

Anthrax se přirozeně vyskytuje v půdě spory antraxu. Tyto spory mohou zůstat spící po dlouhou dobu několika let, než si najít způsob, jak dosáhnout host jako jsou domácí a divoká zvířata.

Příznaky

Existují tři druhy antraxu, každý s různými příznaky a projevy. Obvykle příznaky se objevují v prvních sedmi dnů po nákaze antarax.

1. Anrax kůže - je nejčastější a nejběžnější. Při správné léčbě této formy antrax je zřídka fatální. Symptomy kožního antraxu, jsou: rozvoj svědění kůže na kůži, která se podobá bodnutí hmyzem. To rychle se vyvine do rány nebolí a je černá.

2. Anthrax gastro - střevní rozvíjet tuto formu tím, že jí s infikovaným masem z nakaženého zvířete. Příznaky: zduření lymfatických uzlin na krku, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení a silný průjem, někdy doprovázené krve.

3. Plicní anthrax - nastane, když jsou vdechovány, výtrusy antraxu. Tato forma antraxu je smrtelná i přes adekvátní léčbu je ve většině případů smrtelná. Příznaky antrax inhalace na začátku, jsou totožné s těmi dané chřipka, bolest v krku, cítit se špatně s mírnou horečkou. Ale jak nemoc postupuje může vést k vysokému horečka doprovázená potíže s dýcháním. Tato forma antraxu může v konečném důsledku vést k meningitidě.

Vzhledem k tomu, antrax je velmi závažné onemocnění, včasná diagnóza a léčba jsou zásadní.

Anthrax - Léčba

V závislosti na věku a celkové zdraví je nejúčinnější léčba zahájena, pokud co nejdříve. Obecně platí standardní léčba antraxu je podání do 60 dnů antibiotika nebo kombinace antibiotik.

V případě vdechnutí antraxu některé formy antraxu nereagují na antibiotika.

Prevence

Aby se zabránilo infekci, antibiotika jsou nejvíce doporučil, a vyhnout se infikovaná zvířata.

Vakcína antraxu
V současné době vakcína antraxu existuje, ale není efektivní sto až sto. To může způsobit různé nežádoucí účinky, proto se nedoporučuje pro děti, těhotné ženy a starší lidé.