Lupus erythematosus - obrázky

 
Lupus erythematosus - obrázky

copyright:
cedars-sinai.edu

 

"Překlad: PC Translator Google
Prosím, omluvte chyby jazyka"

Lupus erythematosus - Je autoimunitní onemocnění charakterizované zánětem v různých tkáních těla je akutní i chronické. Obecně platí, že autoimunitní onemocnění spouští, když jsou tělesné tkáně napadeny vlastním imunitním systémem. Imunitní systém je navržen tak, aby boj proti infekčním agens, jako jsou bakterie a mikroby.

Způsoby, jak imunitní systém v boji proti infekci je produkovat protilátky, které napadají bakterie. U pacientů s lupus produkují abnormální protilátky v krvi, které se zaměřují tkáně vlastní způsob, jak získat tělo, místo infekčních mikrobů. Protilátek a doprovodné buňky zánětu může dojít k poškození tkání v celém těle, lupus má schopnost ovlivnit různých tkáních.V některých případech může způsobit lupus onemocnění kůže, ledvin, plic, srdce, kloubů a / nebo nervové soustavy.

Lupus erythematosus - Příčiny

Dalším důvodem pro abnormální autoimunitní přesné spouštění systémový lupus erythematosus je neznámý. Důležitou roli může hrát následující faktory: Některé viry, geny zděděné genetické faktory, ultrafialové světlo, nebo některé léky. Vzhledem k tomu, genetické faktory se mohou vyvinout některé autoimunitní onemocnění jako je revmatoidní artritida, poruchy štítné žlázy a - nebo lupus. Existuje názor, mezi některé vědce, kteří věří, že imunitní systém zhatí způsobuje lupus, vlivem vnějších faktorů, jako jsou viry nebo ultrafialového světla. Někdy je možné příznaky lupus být urychlen, nebo se zhoršil až po krátké době expozice ne. Jak  Je známo, že některé ženy s lupus může dojít ke zhoršení příznaků před menstruací. To ukazuje, že ženské pohlavní hormony hrají důležitou roli u tohoto onemocnění.

Lupus příznaky:

Pacienti s Lupus erythematosus mohou vyvinout různé kombinace podmínek v některých orgánech. Všeobecné příznaky jsou únava, horečka, bolesti svalů menší, artritida, ztráta chuti k jídlu, některé vředy v ústech a nosu, vyrážka na obličeji a kůži ", jak vyrážka motýl." Lidé s lupus mají neobvyklé citlivost na sluneční světlo. Dalším příznakem může být zánět sliznice kolem plic (zánět pohrudnice) nebo srdce (perikarditida). Další příznaky, jako je špatný krevní oběh v končetinách, prsty se prochladnutí - (Raynaudův fenomén - prst ukáže modrá nebo bílá při nízkých teplotách). Komplikace týkající se různých orgánů, což vede k příznaky spojené obecně postižených orgánů a stadiu nemoci. Obecně se projevuje kožní lupus To někdy vede k jizvení.  Ve formě diskoidní lupus, pouze kožní vyrážka a podílí se nejčastěji vyskytují na obličeji a vlasové pokožky hlavy, obvykle červené. Vyrážka diskoidní lupus jsou obvykle nebolestivé a nedávají svědění, ale může zanechat jizvy na hlavě, které způsobují trvalou ztrátu vlasů (alopecie), v této oblasti. V asi 6% a 11% těch, kteří mají diskoidní lupus může rozvinout systémový lupus erythematosus. Obecně asi 50% lidí se systémovým lupus erythematosus zubů se může rozvinout vyrážka charakteristické červené, ploché obličeje přes kořen nosu. Protože jeho tvar, to je obyčejně odkazoval se na jako "motýlí vyrážka jako". Vyrážka je bezbolestná a nemá chuť. Obecně lidé, kteří mají obličeje vyrážky a další orgány kvůli lupus může zhoršit zánět zdraví v důsledku působení slunečního záření.

Lupus Diagnóza:

Vzhledem k různorodosti příznaků různých orgánů zúčastněných Diagnóza je stanovena jedenáct kritérií.

Tato jedenáct kritérií používaných při diagnostice systémového lupus erythematosus, jsou:

Jiné testy mohou zahrnovat: sedimentace a C-reaktivní protein, krevní chemie, analýza tělesných tekutin a tkání biopsie, některé vzorky z postižených orgánů tesutrile (kůže, ledviny).

Lupus erythematosus - Léčba

Hlavním faktorem při léčbě lupus je zlepšení symptomů a zastavit zhoršování dotčených orgánů, protože tam není žádná trvalá léčba Lupus erythematosus. Léčba je předepsán pro každého pacienta individuálně, v závislosti na stupni poškození. Tolik lidí s mírnějšími příznaky mohou vyžadovat intermitentní léčbu s anti-pobuřující. Místo toho se zhoršenými Bola, které jsou více postiženy orgány mohou vyžadovat vysoké dávky kortikosteroidů v kombinaci s jinými léky, které potlačují imunitní systém. Zatímco onemocnění aktivní lidé s lupus by měli dostávat dostatek odpočinku a spánku. Bylo zjištěno, že existuje úzká souvislost mezi kvalitou spánku a únava u lidí s lupus. Pro ty je velmi důležité, aby se pečlivě kvalitu spánku u lidí trpících lupus, v kombinaci s některými cvičení k udržení svalové hmoty je to možné a kloubů. Doporučené léky jsou protizánětlivé (NSAID) používané při snižování zánětu a bolesti svalů, kloubů a dalších tkání. Protizánětlivé léky jsou: aspirin, ibuprofen, naproxen a sulindak. Je nutné vyzkoušet několik léků, zjistit, které z nich dát nejlepší odpověď, vzhledem k tomu, že individuální reakce na protizánětlivé se liší od člověka k člověku. Kortikosteroidy jsou účinnější než protizánětlivý a je používán při snižování zánětu a obnovení funkce, kdy je onemocnění aktivní. Kortikosteroidy se používají především při vnitřní orgány jsou postiženy. Kortikosteroidy mohou být podávány perorálně nebo injekčně přímo do kloubů a jiných tkání. Nevýhodou je, že kortikosteroidy mají vážné vedlejší účinky při podávání ve vysokých dávkách po dlouhou dobu. Nežádoucích účinků kortikosteroidů patří přibývání na váze, kožní infekce, řídnutí kostí, cukrovka, otoky v obličeji, a nekróza tkáně na velké klouby. + Lék, který se ukázal být účinný proti lupus je - Hydroxychlorochin (Plaquenil) je vlastně lék proti malárii. Neustále s hydroxychlorochin může zabránit lupus vzplanutí data. Imunosupresivní léky používané k léčbě osob s těžším projevy systémového lupus erythematosus. Tyto imunosupresivní léky patří metotrexát, azathioprin, cyklofosfamid, chlorambucil a cyklosporinu. Všechny imunosupresivní léky mohou vážně poškodit krevní buňky a mohou zvýšit riziko infekce a krvácení.