Acrodermatitis enteropathica - obrázky

Acrodermatitis enteropathica je vzácné dědičné onemocnění v dětství v důsledku neschopnosti absorbovat dostatečné množství zinku ve stravě. Každý má nedostatek zinku než pote vyvinout stejné příznaky nemoci.

Acrodermatitis enteropathica - Příčiny

Případ vyvolává acrodermatitis enteropatie je genetická vada, která kóduje membránový protein, který slouží k zachycení zinek . enteropatie acrodermatitei příznaky několik měsíců po ukončení kojení po porodu. To vedlo k mnoha předpokladů, včetně toho, že mateřské mléko má specifický ligand pro zinku ve kravské mléko není jejím

vlastníkem. Nedostatek zinku může být kvůli nedostatečnému příjmu, malabsorbtiei, nadměrné ztráty nebo kombinace těchto faktorů.

Acrodermatitis enteropatie Příznaky zahrnují zranění kůže, vypadávání vlasů, a průjem, červená kožní vyrážka, kůže kolem nehtů může být červené a oteklé. Toto onemocnění se neléčí, může vést k úmrtí během dětství.

Acrodermatitis enteropathica - Léčba

Zinku bez kompletní remise v dědičné acrodermatitis enteropatie. Doplňky stravy obsahující zinek v množství 30 až 150 mg denně používají lidé s touto podmínkou. Lidé s acrodermatitis enteropatie by měl být sledován zdravotnickým personálem, aby zajistily, že jejich řádné zinkových doplňků a zinkových doplňků nejsou navozující nedostatek mědi.

Potraviny bohaté na zinek: ústřice, hovězí maso, játra, dýňová semínka, ořechy, para ořechy a