Aktinickou keratózu - obrázky

Aktinickou keratózu - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Aktinickou keratózu také známý jako solární keratózy, je malý paušální, drsný spot vyskytující se na kůži, která byla chronicky vystaven slunečnímu světlu. Jak aktinické keratózy, obvykle ve velikosti 2-6 mm v průměru (velikosti tužky a gumy bod). Oni jsou obvykle načervenalá, s hrubou texturou a často mají žlutavě bílá stupnice na vrcholu.

Aktinickou keratózu - Příčiny

Zranění debutuje jako sotva znatelný drsné skvrny na kůži, lepší pocit, než vidět. Časné léze, které jsou pociťovány na pohmat rassparul, později se stal erytematózní, tlustých plechů, které se může pohybovat od

 

několika cm. Léze může zůstat beze změny na let, mohou vymizet spontánně, nebo může přejít v invazivní spinocelulární karcinom.

Aktinickou keratózu - Léčba

Nejlepší léčba je vyhýbat vystavení se slunci. Vhodná léčba je obecně vybrán na základě počtu lézí současné a účinnosti. Léčba se skládá ze dvou širokých kategorií: léčba chirurgická a ničení. Farmakologická léčba podávaná schválené lékařské čtyři agenti: 5-fluorouracil, imichimod, diklofenak gel kyseliny a delta-animolevulinic PDT.