Alopecia areata - obrázky

Alopecia areata - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Alopecia areata - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Alopecia areata - typ vlasů opakující se pote ovlivnit oblasti, na něž se vztahuje vlasy. Klinicky mluvit, areata může projevit alopecie mnoho různých modelů. Přestože lékařsky benigní, alopecia areata může způsobit obrovský emocionální a psychosociální stres v postižených pacientů a jejich rodin.

Alopecia areata - Příčiny

Nejvíce široce přijímaná hypotéza je, že alopecia areata je spojena s T buňka-zprostředkoval autoimunní a kdo je s největší pravděpodobností dojde v geneticky citliví jednotlivci. Skutečnou příčinou necunoscuta.Exista alopecia

areata ještě několik teorií o příčinách, jako například:

Teorie autoimunity.
Důkazů podporuje hypotézu, že alopecia areata je autoimunitní stav. Tento proces se zdá být buněčné T, ale byly objeveny a protilátek namířených proti srsti.

Genetické teorie.
Mnoho faktorů pro predispozici k alopecia areata. Frekvence mezi pacienty postižené rodinné příslušníky, se odhaduje na 20%. Výskyt je větší u lidí s těžkými formami alopecie nad štítné žlázy.

Teorie a vasculaturii inervatiei.
Skutečnost, že u pacientů s alopecia areata hlášeny občasné svědění nebo bolest v postižených oblastech zvyšuje možnost změny periferního nervového systému.

Virové teorie.

Další hypotéza byla chystal se vysvětlit patologii alopecia areata. To je považováno za infekční původ, ale nevyplynuly žádné mikrobiální agent konstantní.

Příznaky: Nejčastějším příznakem je vypadávání vlasů, alopecia areata, vlasy vypadávají obvykle v malých záplat a kola. Ve vzácných případech může stav postupovat k úplné ztrátě vlasů (alopecia areata totalis) nebo úplná ztráta vlasů na hlavě, obličeji a těle (alopecia areata Universalis). V případě universalis alopecia areata, ztráta řas a obočí a nose a uších může člověk náchylnější na prach, bakterie a cizorodé částice vstupující do očí, nosu a uší.

Alopecia areata - Léčba

Léčba není nutný, protože podmínkou je benigní, a spontánní remise a recidivy jsou časté. Terapie jsou stimulující růst vlasů režimy, ale oni nemohou ovlivnit počáteční vývoj nemoci. Intralezionální kortikosteroidů patří injekce nebo lokální aplikaci. Růst vlasů může trvat až devět měsíců po injekci. Aktuální imunoterapie je definována jako alergické kontaktní dermatitidy vyvolané místní aplikaci silných alergenů. Systémová léčba psoralen a ultrafialové ukazuje hojení sazby 20-73%, ale opakování je vysoká.