Androgenní alopecie - obrázky

Androgenní alopecie - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Androgenní alopecie - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Androgenní alopecie je stav velmi časté vypadávání vlasů u mužů a žen . Padesát procent mužů ve věku 50 let a 40% žen v menopauze se určitý stupeň androgenní alopecie. Vypadávání vlasů je postupný. U mužů s androgenní alopecie, ztráta vlasů se vyskytuje ve fronto-temporální oblasti a horní části hlavy, v závislosti na závažnosti. U žen androgenní alopecie je více rozptýlené a lokalizované centroparietal, čelo je obvykle intaktní u žen.

Androgenní alopecie - Příčiny

Příčiny mohou zahrnovat:

Seznam příznaků uvedených v různých zdrojů pro androgenní alopecie patří 3 příznaků uvedených níže:

Androgenní alopecie - Léčba

Léčba je buď lékařský nebo chirurgical.Medicamentele prokázat, že jsou vhodné pro androgenní alopecie jsou: minoxidil (Rogaine ®) a ústní finasteridem (Propecia ®). Minoxidil pro opětovný růst vlasů úspěchu je přijatelné pro asi 10% mužů. U žen, 50% vykazovat minimální opětovný růst vlasů opětovný růst vlasů a 13% mírný. Léčba je celoživotní. Sedm procent pacientů se může objevit nějaké podráždění (pálení, svědění, zarudnutí) kvůli minoxidil řešení.

Trvalé transplantace vlasů po stranách a vzadu ztráty vlasů je úspěšný postup, ale obvykle vyžadují, tří-čtyř zasedání více než dva roky vyplnit místě s dostatečnou hustotou.