Atopická dermatitida - obrázky

Atopická dermatitida - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Atopická dermatitida je velmi časté, často chronické (dlouhodobé) kožní onemocnění, které postihuje velké procento populace. U mnoha pacientů je dermatitida atopický spojena s dalšími atopických onemocnění: astma, alergická rýma, kopřivka, potravinové alergie. Tam je dědičná složka této nemoci.

Atopická dermatitida - Příčiny

Příčinu atopické dermatitidy není známá, ale nemoc se zdá vyplývat z kombinace factoride genetické (dědičné) a faktorů životního prostředí. Zdá se, že základní přecitlivělost a tendence ke zvýšení od svědění. Důkazy

naznačují, že choroba je spojována s dalšími takzvaný atopické onemocnění, jako je seno (sezónní alergie) a astmatu, které mnoho lidí má ekzém. Navíc, mnoho dětí překonat příznaky atopické dermatitidy může vyvinout sennou rýmou nebo astmatem. Ačkoli jeden porucha nemusí nutně produkovat další, mohou být spojeny, přičemž výzkumníci klíč k pochopení atopické dermatitidy.

Příznaky onemocnění patří vyrážka a svědění . Ačkoliv symptomy se mohou lišit od jedné osoby na druhou, nejčastější příznaky jsou suché, svědící, červené kůže. Svědění je pečeť nemoci. Postižená kůže oblasti zahrnují zadní straně kolen, zápěstí, obličej a ruce. Méně často může být trhliny za ušima, a různé erupce jinde v těle.

Atopická dermatitida - Léčba

Léčba zahrnuje partnerství mezi lékařem a pacientem jeho rodinných příslušníků. Lékař navrhne léčbu plán založený na věku pacienta, příznaky, a celkový zdravotní stav. Pacient a členové rodiny hrají velkou roli v úspěchu léčebného plánu, pokud se budete řídit pokyny lékaře.

Léčba spočívá v použití změkčovadla, vyhýbání se spouští a někdy lokálních kortikosteroidů.