Bulózní onemocnění dialýzy - obrázky

Bulózní onemocnění dialýzy - obrázky

copyright:
imaging.ubmmedica.com

 

Bulózní onemocnění dialýzy je křehká kůže a veziculizara caracterzeaza. Kožní léze, které se objevují podobné, pokud jde o kožní porfyrie tarda. Tyto léze se obvykle vyskytují na slunci-vystavená kůže na hřbetní ruce u jedinců, kteří jsou léčeni kontinuální dialýzu z důvodu chronické selhání ledvin. Mecanobuloasa onemocnění se vyskytuje u pacientů s terminálním stádiu onemocnění ledvin léčených chronickou ambulantní peritoneální dialýzou a hemodialýzou.

Bulózní onemocnění dialýzy - Příčiny

Bulózní dermatózy dialýzy etiologie zůstává nejasný, i když tendence bublin, zhoršení před slunečním zářením a jejich křehkosti navrhuje fototoxické mechanismus.Vzhledem k tomu, plazmatické hladiny porfyrinu u lidí s chronickým selháním ledvin může být mírně zvýšená

porfyrinu fotosenzibilizaci by mohl hrát roli příspěvkovou v některých případech. Nicméně, porfyrin fotosenzibilizaci není hlavní příčina, protože mnoho dialyzovaných pacientů má podobně malé zvýšení plazmatické hladiny porphyrin a nikdy vyvinout škodu žárovka.

Léze jsou květnaté po vystavení slunečnímu záření, pacienti si stále neuvědomuje úlohu slunečního světla v způsobení škody, než když začnou, aby se stal bolestivé .

Bulózní onemocnění dialýzy - Léčba

Vyhnout se slunečnímu záření, používat ochranu proti slunečnímu záření a vyhnout se mechanickému poranění může pomoci snížit závažnost zranění. Pro bubliny sekundárně infikovanými mohou vyžadovat léčbu antibiotiky.