Dermatofytózy tinea - obrázky

Dermatofytózy tinea - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Dermatofytózy tinea je povrchní mykotické infekce kůže, vlasy nebo nehty. Drematofitia (vám) může mít vliv na pokožku hlavy (tinea capitis), brady a kůže na obličeji (tinea barbae), tělo (Tinea corporis - což se týká především dětí), tříslech (tinea cruris), nehty (tinea unguium), a noha (tinea pedis nebo atletická noha). Tyto poruchy sahají od mírných až akutní zánětlivé reakce vezikulární.

Dermatofytózy tinea - Příčiny

Drematofitia (Tinea) vyplývajících z několika různých hub. Přenos může nastat přímým kontaktem s infikovanými lézemi nebo nepřímo prostřednictvím kontaktu s kontaminovanými předměty, jako jsou ručníky obuv nebo sprchovým koutem. Dalším predispoziční faktor je kombinace teplého počasí a těsné oblečení,

které podporuje růst plísní.

Některé z hub, kterých se toto onemocnění, první infectaza zvířata, ale mohou být také přenášeny ze zvířat na člověka.

Drematofitia (Tinea) příznaky:

Dermatofytózy tinea - Léčba

Lokální antifungální přípravky by měly být účinné v léčbě, nekomplikované infekce dermatophytic - Tinea nacházející se v jiných oblastech, než je skalp. Patří mezi ně aktuální klotrimazolu a mikonazol (k dostání v lékárnách) a terbinafinu.

Někdy může perorální antimykotickou léčbu je nutné, pokud podmínka je těžké. Léky mohou obsahovat griseofulvin, itrakonazol, terbinafin a flukonazol.

Tinea capitis (skalp), bez ohledu na závažnost, je obvykle léčeni perorálními léky proti plísním, protože lokální antimykotika nepronikají vlasové folikuly dobře. Kortikosteroidy se někdy používají k léčbě těžkých zánětů nebo jizvy, jako skalp infekce.