Dermographism - obrázky

Dermographism doslovně znamená psaní na kůži. Dotýkat se v květnu (poškrábaný, třel) na kůži vytváří počáteční červená linie (kapilární dilatace), následovaný axon-reflex světlice s rozšířením erytém (arteriol dilatace) a vytvoření lineární podlitin (pocení tekutin / edém) tzv. trojí reakce Lewis. Přehnané reakce na tento trend je viděn v ústavní whealing asi 2-5% populace a je nazýván dermographism.

Dermographism - Příčiny

Přesný mechanismus dermographism zůstává nejistý místě. Trauma může uvolnit antigen, který interaguje s membránou buňky vázané imunoglobulinu E stožár, který uvolnění zánětlivých mediátorů, zejména histamin v

 

tkáních. To způsobí, že malé krevní cévy, aby únik, takže tekutina se hromadí v kůži. Dalších mediátorů by se mohly podílet jsou leukotrieny, heparin, bradykinin, kallikrein, a peptidů, jako jsou látky P.

Příznaky mohou být vyvolané stresem, brusné oblečení, hodinky, brýle, teplo, chlad, nebo něco, co způsobuje stres na kůži. V mnoha případech jsou menší, ale v některých vzácných případech, příznaky jsou natolik závažné, že mají velký vliv na pacientův život.

Dermographism - Léčba

U asymptomatických pacientů s jednoduchým dermographism se nevyžaduje léčbu. Je velmi důležité, vyhnout se urychlovat fyzikální faktory, snižuje stres a úzkost jsou důležité léčebné metody. Také poškrábání suchá kůže může být snížena použitím emoliencia.