Ekzém - obrázky

Ekzém - source:dermnet.com
   

Ekzém je obecný pojem pro několik druhů zánět kůže, známý také jako dermatitida. Nejběžnější formou ekzém je atopické dermatitidy (někteří lidé používají tyto dva výrazy). Nicméně, existuje mnoho různých forem ekzémů. Ekzém může mít vliv na lidi v jakémkoliv věku, i když to se vyskytuje nejčastěji u dětí, přibližně 85% lidí se nástupu do 5 let.

Ekzém - Příčiny

Doktoři neví přesnou příčinu ekzému je kůže vadu, která ovlivňuje její funkci jako bariéry, případně v kombinaci sabnormální funkcí imunitního systému je věřil být jedním z důležitých faktorů.

Některé formy ekzému mohou být vyvolány látkami, které přicházejí do styku s pokožkou, jako jsou mýdla, kosmetiky, oblečení, prací prostředky, šperky, nebo pot. Životního prostředí alergeny (látky, které způsobují alergické reakce), může také způsobit, propuknutí ekzému. Změny teploty nebo vlhkosti, nebo v důsledku psychického stresu může vést k propuknutí ekzému u některých lidí.

Ekzém je kožní příznaky zčervenal, jíst nebo popáleniny, i když vzhled ekzému se liší od osoby k osobě, která se liší v závislosti na konkrétní typ ekzému. Svědění je intenzivní, obvykle první příznak většina lidí s ekzémem. Někdy může vést k ekzém puchýře a boláky, ale může také vést k suché a šupinaté pokožce.

Zatímco všechny oblasti těla může být ovlivněna ekzém, u dětí i dospělých, ekzém se vyskytuje obvykle na obličeji, krku a vnitřky kolena lokty a kotníky. U kojenců, ekzém se vyskytuje obvykle na čelo, tváře, předloktí, nohy, skalp, a krk.

Ekzém se může objevit někdy v krátké reakci, která vede pouze k příznakům na pár hodin či dnů, ale v jiných případech, symptomy mohou přetrvávat déle, oni jsou odkazoval se na jako chronická dermatitida

Ekzém - Léčba

Cíle pro ekzém zacházení, aby se zabránilo svědění, zánět, a zhoršující se. Léčba ekzému může zahrnovat jak životní styl a užívání drog. Léčba je vždy individuální věk, celkový zdravotní stav a na typu a závažnosti onemocnění.

Udržování kůže dobře hydratovaná použitím krémy nebo masti (s nízkou spotřebou vody a vysoký obsah tuku) a zamezit nadměrné - lázně.