Erysipel - obrázky

 
Erysipel - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Erysipel je povrchní formu celulitidy, potenciálně závažné bakteriální infekce, která postihuje kůži. Erysipel nejčastěji postihuje děti a starší osoby, ale může postihnout všechny věkové skupiny. Rizikové faktory jsou podobné těm, pro jiné formy celulitidy. Nicméně, na rozdíl od celulitida, erysipel téměř všechny infekce způsobené skupiny beta-hemolytických streptokoků

Erysipel - Příčiny

Hlavní příčinou erysipelu je výsledek:

Známky a příznaky se obvykle objevují náhle zvedl, počátek je často doprovázeno horečkou a zimnicí. Postižená kůže se liší od jiných forem celulitidy pomocí dobře definovaných-line, Postižená kůže je červená, oteklá a dolíčky může být v pořádku (jako pomerančová kůra). To může být puchýřů. Krvácení do kůže může způsobit purpura (fialová patch).

Erysipel - Léčba

Většina bakterie, která způsobuje erysipel streptokoky citlivé na penicilin, který se podává ústně nebo intravenózně v závislosti na závažnosti stavu pacienta. Erytromycinem může být použit jako alternativa k pacientů alergických na penicilin. Léčba je obvykle 10-14 dnů. Tam nesmí být žádné jizvy.