Geografické jazyk - obrázky

Geografické jazyk - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Geografické jazyk - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Geografické jazyk je benigní stav, který se vyskytuje až u 3% z celkové populace. Nejčastěji pacienti jsou asymptomatické, ale někteří pacienti mají zvýšenou citlivost na horké a kořeněné jídlo.

Geografické jazyk - Příčiny

Definitivní příčina nebyl objasněn, ale zranění jsou viděny se zvýšenou frekvencí u pacientů s psoriázou. Ve studii u pacientů s psoriázou, geografické jazyk se vyskytla u 10% pacientů, ve srovnání s pouze 2,5% do věku a pohlaví controalata. Polygenní typ dědičnosti navrhl geografické jazyk. Žádný zvýšený výskyt geografických

 

jazyka byl zaznamenán v důsledku užívání drog nebo životního prostředí agentů.

Geografické jazyka může ovlivnit všechny věkové skupiny, ale je více převládající u dospělých. Pacienti mohou být geografická jazykem pálení nebo podráždění jazyka po požití horkých nebo kořeněná jídla .
Jazyk představuje dobře-vymezeného prostoru erytém, které dopadají především na hřbetní a boční okraje jazyka. V oblasti erytém architektonický jazyk je odstraněn, se ztrátou nitkovitý papil a okolní sliznice atrofie. Okolí je dobře definován, hyperkeratotické, bílá se žlutými okraji, serpingioase, nepravidelný. Podobné léze se mohou vyskytovat iv jiných slizničních oblastí.

Geografické jazyk - Léčba

nejsou považovány za benigní a asymptomatický stav.