Gestační pemfigoid - obrázky

Gestační pemfigoid - obrázky

copyright:
dermnetnz.org

Gestační pemfigoid - je vzácné autoimunitní bulózní dermatózy těhotenství. Nemoc byla původně volal těhotenský herpes herpetiformní na základě morfologických vlastností puchýře, ale termín je nesprávné pojmenování, protože gestační pemfigoid není ve spojení nebo související s aktivní herpetické virové infekce nebo historii.

Gestační pemfigoid - Příčiny

pemfigoid gestationis je autoimunitní onemocnění, což v podstatě znamená, že jedinec je imunitní systém začne reagovat na jeho nebo její tkáně. Imunoglobulin G (IgG) protilátky (známý jako PG faktor) způsobila škodu v

těhotenství pemfigoid cíl je protein známý jako BPAG2 (také známý jako BP180), nalezený v suterénu membrány, což je oblast mezi epidermis a dermis (horní a střední vrstvy pokožky). placenta je známo, že hlavním zdrojem rodičovské protilátky, a tak může představovat imunologické cíl během těhotenství.

Gestační pemfigoid se vyskytuje u těhotných žen. To typicky se projevuje i v pokročilém těhotenství s náhlým nástupem svědivých urtikariální papuly a puchýřky na břiše a trupu. Svědění může být tak těžké, že můžete přerušit každodenní činnosti. Zranění může nastat kdykoliv v průběhu těhotenství, ale vyvinul hlavně během druhého a třetího čtvrtletí.

Symptomy se mohou objevit v těhotenství, ale také sfirsutul okamžitému dodání. Gestační pemfigoid většinou odezní spontánně během několika týdnů nebo měsíců po delivrenta i dříve, pokud kojící prsa. Přetrvávání aktivity onemocnění je popsána i po několika letech po narození. Onemocnění mohou být vyvolány používáním antikoncepce a menstruace, a budoucí úkoly.

Gestační pemfigoid - Léčba

Hlavním cílem léčby je zmírnění svědění, zabránit vzniku puchýře a léčbě sekundárních infekcí. Lokální kortikosteroidy jsou použity současně v mírné onemocnění, kortikosteroidy jsou nezbytná ve větších případech. Perorální antihistaminika mohou být použity ke zmírnění svědění.

Ve většině případů gestační pemfigoid hojí spontánně během několika dnů. Komplikace jsou vzácné, ale mohou zahrnovat: