Impetigo - obrázky

Impetigo je infekce povrchu kůže. Impetigo je častější u dětí než u dospělých.

Impetigo - Příčiny

Příčinou onemocnění je způsobena stafylokoky a streptokoky. Příznaky jsou:

- Non-bulózní impetigo: toto je běžná forma, způsobené bakterií Staphylococcus a Streptococcus navíc. Se objeví jako malé puchýřky nebo strupy, které jsou pak žlutá nebo med-barevný krusty. To často začíná kolem nosu a tváří, ale může také ovlivnit ruce a nohy. Nebo v jejich blízkosti žlázy se může zvětšovat.
- Bulózní impetigo: je to způsobeno bakteriemi, které produkují toxin, který způsobuje rozpor mezi svrchní vrstvu (epidermis) a nižší úrovní pokožky tvořit puchýř. (Lékařský termín pro blistr je bulla), puchýře mohou nastat v různých oblastech kůže, zejména hýždě, ačkoli tyto váčky jsou křehké a červené.

Impetigo je nakažlivé, a to zejména v přímém kontaktu s někým, kdo má, někdy to může trvat od ručníky, hračky, oblečení nebo vybavení domácnosti. Jakmile začnete, impetigo, často zasahuje do jiných částí těla. To je celkem běžné u dětí.

Impetigo - Léčba

Impetigo je závažné onemocnění, je snadno léčena, může léčit a suché sám. Mírné případy lze léčit tím, jemně čistí, odstranění krust, a použití antibiotická mast mupirocin (Bactroban). Přísnější nebo rozšířené, zejména bulózní impetigo, ústní lék může potřebovat antibiotika pro impetigo.