Lentigo - obrázky

Lentigo - obrázky

copyright:
dermnet.com

Lentigo - obrázky

copyright:
dermnet.com

Lentigo je považován za preinvazivní léze indukované v dlouhodobý kumulativní ultrafialové.

Lentigo - Příčiny

Lentigo maligní riziko se zvyšuje s věkem, a trvání expozice slunečnímu záření.

Lentigomaligna zjistí, že je spojena s bazálního buněčného karcinomu, anamnézou těžké spálení sluncem, pozdní kožní porfyrie, Werner syndrom, kožních onemocnění, tyrosin-pozitivní oculocutaneous albinism pigmentosa.

Zvýšený počet melanocytic nevi, včetně velkých a obřích kongenitální névy, také vést k rozvoji maligní lentigo.

Lentigo maligna nejčastěji postihuje slunci-vystavená kůže, hlavy a krku. Ale také to může mít vliv na nos a tváře. U některých lidí, léze se objevují nejčastěji na pravé straně je na straně řidiče v oblasti hlavy a krku u mužů a na levé straně, což je spolujezdce žen.

Lékař by měl podezření na možnost vzniku melanomu, pokud si pacient stěžuje na nové léze - pigmentované nebo změny ve stávající mole. Lentigo maligna může dojít také na nohy ruce a trup, v některých vzácných případech ústní sliznice.

Známky připomínající lokálně pokročilým léze patří nadmořská výška, pálení, svědění, bolest či krvácení. Lentigo maligní předchůdce lézí byl ve srovnání s na kůži.

Procento lentigo maligna na lentigo maligna melanom pokrok zůstává neznámé, ale odhady celoživotní riziko vzniku maligního lentigo je známo, že 4,7% ve věku 45.

Lentigo - Léčba

Lentigo maligna je řízena s definitivní chirurgické léčbě. .

Prognóza je obecně dobré pro pacienty s lokalizovaným melanomu a bez metastáz. Monitoring je zkoumat kůži. Pacient, který byl léčen pro lentigo by měl sledovat každý rok.