Lichen sclerosus - obrázky

Lichen sclerosus je bolestivý stav, který ovlivňuje kůži, obvykle, vulvy nebo penisu a konečníku.

Lichen sclerosus - Příčiny

Doktoři neví přesnou příčinu lichen sclerosus. Někteří lékaři se domnívají, že příliš aktivní imunitní systém a hormonální problémy, může hrát roli. To je také věřil, že lidé dědí pravděpodobnost, s nemocí. Někdy, lišejník skléry se objeví na kůži, která byla poškozena nebo poškrábané od některých jiných předchozích zranění.

Lichen skléry není nakažlivá (ne z jedné osoby na jinou osobu).

Od počátku nemoci, bílé flíčky na kůži. Skvrny jsou většinou lesklé a hladké. Později, skvrny se zvětší záplaty. Skvrny na kůži se stává tenčí a rozloučit. Pokud je nemoc je mírné případě nemůže být žádné příznaky.

Další příznaky jsou:

Lichen sclerosus - Léčba

Pokud máte patche (spoty) na pažích nebo horní části těla, obvykle bez léčby je nutné zmizí v čase.

Lichen skléry genitální kůže by se mělo zacházet. I když to není bolestivé. To může způsobit problémy s močením nebo při pohlavním styku. Tam je také velmi malá pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže.

Chirurgie je obvykle dobrá volba pro muže. Obřízka (odstranění předkožky penisu) je nejvíce běžně používané k léčbě mužů s lichen sclerosus. Nemoc obvykle nevrátí. Chirurgie je obvykle není dobrá volba pro ženy. Jsou-li lišejník sclerosus záplaty odstraněny z rodidel žen a dívek obvykle vrátil se vrátil. Léčba zahrnuje také použití velmi silné kortizonu krému nebo masti na kůži.