Melasma - obrázky

Melasma - Je získal hypermelanosis ve slunci-exponovaných místech. Melasma prezentuje jako symetrický hyperpigmentovaná macules, který může být přítok nebo tečky na lících, horní ret, brada, čelo jsou nejčastější místa.

Melasma - Příčiny

Příčina: patofyziologie melasma je nejistý. V mnoha případech přímý vztah k ženské hormonální aktivita se zdá být přítomný, jak nastane s těhotenstvím melasma a perorální antikoncepce. Jiné faktory podílející se na

 

etiopatogenezi melasma jsou fotosenzibilizující léky, mírná vaječníků nebo dysfunkce štítné žlázy, a některé kosmetiky.

Nejdůležitějším faktorem v rozvoji melasma je expozice slunečnímu záření. Bez přísné vyloučení slunečního světla, jsou potenciálně úspěšné léčby melasma odsouzena k neúspěchu.

Melasma - Léčba

Melasma může být obtížné zacházet, pigment melasma vyvíjí postupně, a řešení je také postupný. Všechny vlnové délky slunečního záření, včetně viditelného spektra, které by mohly způsobit melasma. Line zacházení pro melasma zůstává aktuální depigmenting agenty, je hydrochinon (HQ), nejčastěji používané. To je chemická látka, která zabraňuje tyrosin hydroxyphenolic, což vede ke snížení produkce melaninu. Kromě toho může být cytotoxické metabolity způsobit rušení melanocyte funkcí a životaschopnost. HQ mohou být použity ve formě krému nebo jako alkohol-založené řešení.