Necrobiosis lipoidica - obrázky

Necrobiosis lipoidica - obrázky

copyright:
dermnet.com

Necrobiosis lipoidica - obrázky

copyright:
dermnet.com

Necrobiosis lipoidica je porucha kolagenu degenerace s granulomatózní reakcí, ztluštění cévních stěn krevních a ukládání tuku.

Necrobiosis lipoidica - Příčiny

Necrobiosis lipoidica přesná příčina je neznámá, ale vedoucí teorie Necrobiosis lipoidica zaměřena na diabetické mikroangiopatie. Jiné teorie navrhnou, trauma nebo zánětlivé nebo metabolické změny. Stále další teorie navrhnou, že protilátka-zprostředkované vaskulitidy mohou způsobit změny pozorované v lipoidica Necrobiosis.

Necrobiosis lipoidica je 3 krát častější u žen než u mužů. Průměrný věk nástupu je 30 let, ale může vyvinout v jakémkoli věku. U pacientů s diabetem se objevuje brzy. Asymptomatických pacientů ukazuje jasné body, které zvětšit pomalu za několik měsíců či let. Červeno-hnědé skvrny jsou zpočátku žluté a pak trpět depresí, atrofické. Vředy se mohou objevit po traumatu a jsou obvykle spojené s bolestí. Hlavní obvinění je pacient kosmetický vzhled lézí. Klinický aspekt necrobiosis lipoidice je výrazný.

Necrobiosis lipoidica - Léčba

Ošetření pro lipoidica Necrobiosis, není příliš efektivní částečně proto, že přesná etiologie zůstává neznámý. Protože to může způsobit lokální trauma vředy lipoidica Necrobiosis, může ochrana nohou s elastickou podporou punčochy a opěrka nohou být užitečné. Excize a roubování byly úspěšné, ale opakování může nastat sekundární k základní vaskulární lézí.