Névus krtci melanocytární - obrázky

Névus krtci melanocytární - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Névus krtci melanocytární jsou některé z nejčastějších zisky z kůže. V obecných termínech, oni jsou často odkazoval se na jako krtci, krása skvrny nebo mateřská znaménka. Melanocytární névy mohou být přítomni při narození, nebo v době narození. Oni inklinují být vyšší, krtci jsou tzv. kongenitální névy. Během dětství "pravidelný krtci", může začít se objevit. Obvykle, oni mohou mít barvu kůže, ve tvaru kopule / platby, které se mohou objevit kdekoli na kůži. Lidé byli v průměru o 15-20 melanocytárních névů.

Névus krtci melanocytární - Příčiny

Genetika hraje roli v melanocytární névy. Některé rodiny mají tendenci rozvíjet více mateřských znamének, než

 

ostatní.

Tyto krtci jsou neškodné, ale někdy mohou být zaměněny za rakovinu kůže laickými osobami. To může být zvláště platí pro typ krtka tzv. dysplastických névů . Jakékoli zvýšení krtci, které vedou ke změnám ve velikosti, barvě, tvaru, krvácení, jíst pravidelně, nebo se stane zánět nebo podrážděnou by měly být hodnoceny podle dermatolog. Ačkoli to může odstranit mnoho z nich z kosmetických důvodů, je odstranění není požadováno, pokud jsou podrážděné, zanícené nebo podezřelých.

Névus krtci melanocytární - Léčba

Krtci - melanocytic nevi lze snadno odstranit, a to zejména z kosmetických důvodů, ale také když ořechy jsou podrážděné .