Onychomykóza - obrázky

Onychomykóza - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Onychomykóza - odkazuje na mykotické infekce postihující nehty na nohou a rukou.

Onychomykóza - Příčiny

Onychomykózy je způsoben třemi hlavními druhy hub: dermatofytů, kvasinek, plísní a nondermatophyte. Dermatofyty jsou zdaleka nejčastější příčiny onychomykózy. Dvě hlavní patogeny jsou zodpovědné za přibližně 90% všech případů onychomykózy. Trichophyton rubrum účtů pro 70% a Trichophyton mentagrophytes

 

představuje 20% všech případů. Nondermatophyte onychomykózy způsobené plísní ( Fusarium, druh, Scopulariopsis brevicaulis, Aspergillus druh), stanou se více obyčejné po celém světě, což představuje až 15% případů v některých zemích. Onychomykózy kvůli Candida je vzácný.

Rizikové faktory pro onychomykózy patří rodinná anamnéza, stárnutí populace, špatným zdravotním stavem před zraněním, teplé klima, účast ve fitness aktivit, imunosuprese (např. HIV, drogy-přiměl), komunální koupání, a okluzivní obuvi.

Nehtů může vypadat ztloustl, žluté nebo přeháňky. Hřebíky se může stát bolestivým a sfărâmiciose, nebo to může oddělit od nehtového lůžka. Tam je obvykle žádná bolest nebo jiné tělesné symptomy, pokud je onemocnění závažné.

Onychomykóza - Léčba

Antimykotické léčby onychomykózy pomocí aktuální, ústní a chirurgické techniky. Léčba závisí na počtu postižených prstů, typu a závažnosti onychomykózy. Kombinace lokální a systémové režimy zvýšení rychlosti vulkanizace.