Orální kandidóza - obrázky

Orální kandidóza skupina plísňové infekce v ústech a na jazyku, je často způsobena Candida albicans , ačkoli tam byly zprávy, že zvýšený výskyt non-albicans druhy. Při absenci jiných známých příčin imunosuprese, drozd u dospělých může navrhnout ústní infekce HIV. Tři klinické prezentace jsou běžnější u lidí s HIV: pseudomembranózní cheilitis, erytematózní, a hranatá. Když nemoc postupuje na AIDS, je možné napadnout Candida do jícnu, což způsobuje dysfagie nebo odynofagie.


Pacienti s ústní kandidóza může být zcela asymptomatický, a proto je důležité kontrolovat úst dobré. Léze se mohou objevit kdekoli na tvrdé nebo měkké v ústech, pod jazykem, dásní nebo sliznice dutiny ústní, hltanu nebo zády k sobě.

Orální kandidóza - Příčiny

Faktorů, které prospívají kandidóza jsou:
-Onemocnění je častější u žen než u mužů a vyskytuje se především v letních měsících
High-rychlost dopravce stav je vidět u imunokompromitovaných, antigeny krevní skupiny A a nedostatek slinné sekrece
Nosič-stav je vyšší u sliny kyseliny
Xerostomie zvyšuje nosič-stát
-Užívání psychotropních látek, které způsobují sucho v ústech
Micely, částka se zvyšuje během spánku a snižuje v potravinách a čištění zubů
Kouření zvyšuje state-spustit dopravce, zvyšuje riziko infekce u lidí s HIV, zejména způsobit multifokální kandidóza a střední kosodélník glositida
Terapie s tetracyklin
Ústní mikrobiální flóry-nerovnováha bakterií potlačení, poruchou slinné tok, imunitní poruchy
-Lokální kortikosteroidy, systémové nebo držet
-Diabetes mellitus.

Orální kandidóza - Léčba

V případech středně těžké až těžké případy:

                1. Flukonazol 200, pak 100 mg denně x 14 dnů, na vědomí, že azolová drogy se nedoporučuje během těhotenství.

               2. V závažných případech, které by mohly narušit správné výživy a hydratace, pacient může vyžadovat hospitalizaci pro hydrataci a nutriční podpora. 

               3. U pacientů nošení zubní protézy, by měly být ponořeny do roztoku chlorhexidinu (např. PerioGard), pak naneste tenkou vrstvu krému Nizoral protáhnout akrylové protézy bude v kontaktu s ústní sliznice. Tím se zabrání reinfekci zařízení.

                5. Udržovací terapie k potlačení budoucí reimbolnavirii se mohou lišit od pilulku pilulky denně Mycelex třikrát denně. Flukonazol supresivní terapie není obecně doporučeno, s výjimkou těch, u pacientů s kandidózou jícnu s azolovými odpor, protože potenciální dlouhodobý použití.