Pihy - obrázky

Pihy - jsou ploché kruhové skvrny, kůže, které jsou obvykle o velikosti nehtu hlavy. Skvrny jsou rozmanité a mohou vyvinout náhodně na kůži, zvláště po opakované expozici slunci. Oni jsou zvláště obyčejné v lidech s lehkou kůží na vrchní pokožky těla, jako jsou tváře, nos, ruce, ramena a horní. Mohou se objevit u mladých lidí ve věku 1-2 rok

Pihy - Příčiny

Pihy vznikají jako výsledek kombinace genetických tendencí (dědictví) a slunci. Dva lidé, kteří získali stejný vystavení slunečnímu záření může mít stejnou pravděpodobnost vzniku pih. Slunečnímu záření a umělé opalování

světla emitují ultrafialové (UV). Po vystavení ultrafialovým paprskům, vnější vrstva kůže (epidermis), ztloustne a pigment-produkovat buňky (melanocyty) produkují pigment melanin ve zvýšené míře. (Tento produkci melaninu, ve skutečnosti, může poskytnout určitou ochranu proti budoucím slunci.)

Samozřejmě, lidé se velmi liší ve své reakci na sluneční světlo. Chcete-li mít extrémní příklad, nikdo albín pigmentace kůže v důsledku vady melaninu metabolismu. Na druhou stranu, lidé s tmavou pletí, jsou relativně méně citlivé na sluneční světlo, než fair-stáhl lidi. Nicméně, lidé s tmavou pletí, jsou zcela odolné proti poškození sluncem a před spálením se může stát při dlouhodobé expozici. Lidé s blond nebo zrzavými vlasy, světlé oči a kůži jsou zvláště citlivé na otevření škodlivé účinky UV záření.

Pihy - Léčba

Existuje několik bezpečná a účinná metoda pro snížení výskytu vrásek: kombinace léčby mohou být nutné pro dosažení nejlepších výsledků.

  1. Bělení nebo vyblednutí krémy: Výrobky s obsahem hydrochinonu a Kojic kyseliny. Tyto produkty mohou pomoci v boji proti pihy, pokud jsou uplatňovány po dobu několika měsíců. Bělení nebo vyblednutí krémy jsou nejúčinnější v kombinaci se sluncem a vyhýbání se slunečnímu záření.


  2. Retinoidy: někdy používán ve spojení s jinými bělicí krémy, tretinoin (vitamin kyselina, Retin-A), tazaroten (Tazorac), při aplikaci adapalenu (Differin), může také pomoci v boji proti pihy konzistentně po delší dobu několika měsíců.


  3. Kryoterapie


  4. Ošetření laserem