Pilonidal nemoc - obrázky

Pilonidal nemoc cysta, který se vyvíjí podél kostrče, kde se rozdělí v blízkosti hýždí. Tyto cysty zpravidla obsahují vlasy a pokožku nečistot. Termín pilonidal je odvozen od latinského slova pilus (vlasy) a Nidus (hnízdo). Lidé s pilonidal cysta může mít žádné příznaky, zatímco jiní mohou rozvinout infekce cysty spojena s bolesti a zánětu. Léčba a vedení pilonidal cyst závisí na mnoha faktorech, včetně přítomnosti a rozsahu symptomy nemoci. Pilonidal cysta opakování je běžné.

Pilonidal nemoc - Příčiny

Ačkoli existuje mnoho teorií, nejvíce výzkumníci věří, že pilonidal cysty jsou způsobeny průnik do pokožky vlasů. Vreakci na tento rudý vlasy, to si uvědomil, zánětlivá lokální reakce po celém cysta, působit ztrátu. Nadměrný tlak nebo opakující se trauma do oblasti sacrococcigian predisponují některé lidi k rozvoji cysty nebo dráždit je již existujících.

Pokud pilonidal cysta nakazí, může tyto příznaky rozvíjet:

Pilonidal nemoc - Léčba

Infikovaných pilonidal cysty je absces, které vyžadovaly incize a drenáž na zotavení. Tento postup může být obecně provádí v ordinaci lékaře nebo pohotovost. Po znecitlivění v oblasti s injekcí lokálního anestetika, je řez skalpelem v zamořené oblasti. Lékař pak mozků hnis a odstranit chlupy a jiné nečistoty z rány. Poté je rána ovázanou gázou a nechte ji léčit. Antibiotika se obvykle není nutná, pokud se lékař domnívá, máte šíření infekce kůže (celulitida). Léky jsou často předepsány pro bolest.