Pityriasis rubra pilaris - obrázky

Pityriasis rubra pilaris - je jméno dané skupině vzácných onemocnění kůže, spinocelulární desky s oranžovo-červené i-definované hranice. Mohou pokrývat celé tělo nebo jen části těla, jako jsou lokty a kolena, dlaně a chodidla.

Pityriasis rubra pilaris - Příčiny

Příčinou pityriasis rubra Pilar není znám. Pityriasis rubra Pilar je obvykle sporadický, ale některé formy mohou být částečně dědičná. Tato situace může nastat v každém závodě, jsou muži a ženy stejně postižených.

Pityriasis rubra Pilar dospělý počátek nejčastěji začíná v hlavě, krku a horní části trupu jako červená šupinatá vyrážka. Tam je často solitární léze, ale objevují se na několik týdnů více a přijdou spolu tvořit skupiny červeno-oranžové léze. O několik týdnů šíří těchto dolů a může pokrýt většinu těla (erytrodermie). Krutý, může být suché svíčky a cítil se kvůli dlaždicové desky vlasové folikuly, často nejzřejmější jsou na zadní straně prstů. Pacienti mohou také stěžují na svědění v časných stádiích onemocnění.

Praskliny mohou se vyvíjet a mohou být bolestivé při chůzi nebo využít rukou je obtížné. Hřebíky se může stát ztloustl a změněnou barvu, a černé pruhy lineární (tříska krvácení). vlasy mohou značně tenká.

Pityriasis rubra pilaris - Léčba

Léčba je obtížná, protože klinický průběh je variabilní, takže pro každý z různých typů pityriasis rubra Pilar. Obecně platí, pityriasis rubra Pilar vrozené formy mají tendenci přetrvávat po celý život doby, získal sporadické formy mají tendenci se hojit spontánně na konci.

Lokální léky, jako změkčovadla mohou být použity k úlevě od příznaků vysušení a popraskání. V závažných případech acitretin nebo isotretinoinu mohou být užitečné. Metotrexát jen omezenou hodnotu.