Solární kopřivka - obrázky

Solární kopřivka - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Solární kopřivka - je vzácná forma kopřivky, kůže je nahuštěna během několika minut expozice slunečnímu záření nebo umělého světelného zdroje, který vyzařuje ultrafialové záření

Solární kopřivka - Příčiny

Vzhledem k tomu, solární kopřivka není jasně definováno, ale může být způsobeno antigen-protilátka. Zdá se, že chemická látka vytvořená v těle (fotoalergen) reaguje s UV zářením a vyvolat alergickou reakci, která se projevuje jako kopřivka.

Příznaky: pálení, svědivá vyrážka vyvinula během několika minut po krátké doby (více než 30 minut) expozice slunci. Kožní vyrážka může vypadat jako skvrny a je červené a oteklé. Často, kožní vyrážka postihující oblastech, které nejsou normálně vystaveny, horní obličej a ruce jsou neustále vystaveny na slunci může být více snadno ovlivněny.

Pokud se velké plochy těla jsou ovlivněny, může ztráta tekutin v kůži vést ke zmatení, bolesti hlavy, nevolnost a zvracení.

Plochy pokryté tenké vrstvy mohou být také postiženy, v závislosti na ultrafialové paprsky, které projdou tkaniny.

Solární kopřivka - Léčba

Jakmile je pacient chráněn před expozicí slunci vyrážka začíná spontánně zmizí v pánvi během několika minut až po několik hodin. Vyrážky jednou zcela vyléčit Není znamení.

Pacienti s solární kopřivky by měly přijmout opatření k zabránění nebo minimalizaci expozice slunci, používat ochranu proti slunci. Perorální antihistaminika mohou být užitečné při snižování skvrny a minimalizovat svědění, ale někdy se brání reakci dohromady.

U pacientů, kteří reagují špatně a nejsou schopni zvládnout svůj stav prostřednictvím preventivních opatření, fototerapie a / nebo fotochemoterapie lze považovat. Tyto léčby jsou často provedeny před letních měsících. Bohužel, ultrafialového desenzibilizace je často krátký-žil a musí se opakovat.