Spinocelulární karcinom - obrázky

Spinocelulární karcinom je druhým nejčastějším typem rakoviny kůže. Spolu s bazálního buněčného karcinomu, nejčastější kožní rakoviny, tyto dva druhy rakoviny, jsou souhrnně označovány jako nonmelanoma - rakovina kůže.

Většina případů spinocelulárního karcinomu jsou způsobeny vystavení ultrafialovému slunečnímu záření (UV). To zvyšuje riziko vzniku spinocelulárního carcinomuluii i když člověk má jeden nebo více rizikových faktorů

Spinocelulární karcinom - Příčiny

Příznaky jsou velmi variabilní v závislosti na dotčených orgánů.

Spinocelulární karcinom na kůži začíná jako malý uzlík se zvýšenou a jeho centrem se stane nekrotické a autobus se změní na vřed.

Spinocelulární karcinom - Léčba

Před tím, spinocelulárního karcinomu které mají být ošetřeny draslíku, diagnóza musí být potvrzena biopsií. Tento jednoduchý postup může být provedena v kanceláři a zahrnuje odstranění malé množství tkáně, aby mohly být zkoumány mikroskopicky. Jestliže diagnóza je spinocelulární karcinom , různé chirurgické možnosti a non-chirurgické léčby k dispozici. Váš dermatolog zvolí vhodnou léčbu s ohledem na umístění nádoru v úvahu, velikost, mikroskopické vlastnosti, zdravotní stav pacienta a dalších faktorech.

Většina možnosti léčby jsou poměrně malé kanceláře postupu, který vyžaduje pouze lokální anestezii.

Mezi ně patří: