Strie - obrázky

Strie - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Strie - jizvy jsou lineární spali spolu epidermální atrofie, které se vyskytují v tkáních pod pokožkou tím, že rozbije rychlý růst.

Strie - Příčiny

Strie se vyskytují v určitých oblastech těla, kde je kůže vystavena průběžné a postupné protahování. Mezi ně patří:

Strie mohou také nastat od dlouhodobé užívání lokálních kortikosteroidů. Oni jsou také rys nemoci Cushingova syndromu, kde se zvýšila aktivita kůry nadledvin, nadměrným cirkulujícího kortizolu se podílet na jejich vytváření.

Časnou známkou strií rozvíjet je, když se stane oblast kůže vyrovnaný a tenké s růžovým. To může občas způsobit svědění. Brzy načervenalé nebo purpurově linky rozvíjet (strie rubra). V průběhu doby oni se stanou albiciose či barvu pleti, a hodně méně zřejmý. Strie jsou obvykle několik centimetrů dlouhé a 1-10 mm široký. Ty způsobené užívání kortikosteroidů nebo Cushingův syndrom, jsou často větší a širší a může zahrnovat i další regiony, včetně obličeje.

Strie - Léčba

Strie jsou obvykle jen kosmetický problém, ale jen zřídka, je-li rozšířen na vředů nebo může zlomit do nehody. Strie se vyskytují u dospívajících stanou méně viditelné v průběhu času a zpravidla nevyžadují žádnou léčbu. V ostatních případech, pokud strie jsou obavy, pak tyto léky mohou být souzeni, ale nebyly osvědčila jako účinná ve všech případech: