Vitiligo - obrázky

Vitiligo - obrázky

copyright:
wikimedia.org

Vitiligo - je autoimunitní onemocnění, při kterém pigmentové buňky (melanocyty) jsou zničeny, což v nepravidelně tvarované bílé skvrny na kůži.

Vitiligo - Příčiny

Může být jakákoli část těla postižených, nejběžnější oblasti jsou obličej, krk, oči, nozdry, bradavky, pupík, pohlavní orgány, tělo záhyby, podpaží, třísel zranění oblasti škrtů, rány, popáleniny a pigmentové kolem krtků .

Vitiligo postihuje nejméně 1% populace. U poloviny pacientů, ztráta pigmentu začíná před dosažením věku 20 let. V páté části, ostatní členové rodiny mají i vitiligo.

Ačkoli většina lidí s vitiligem mít dobrý zdravotní stav, čelí vyššímu riziku s dalších autoimunitních onemocnění jako je cukrovka, onemocnění štítné žlázy, perniciózní anémie (vitamin B12), Addisonova nemoc ( nadledvin nemoci) a alopecia areata .

Melanin je pigment, který určuje barvu kůže, vlasů a očí. Vyrábí se v buňky zvané melanocyty. Pokud melanocyty nemohou tvořit melanin, nebo pokud jejich počet klesá, bude barva kůže postupně bělejší.

Příčina vitiliga není znám. někdy může být: fyzická zranění, jako jsou popáleniny způsobené sluncem nebo emoční stres. Existují tři teorie o příčině vitiliga:

Závažnost se mění každý vitiligem. Lidé obvykle oznámení ztráty pigmentu v kontrastu mezi letním a slunce poškozenou kůži, opálená kůže se stává výraznější. Lidé s tmavou pokožkou může pozorovat nástup vitiliga v jakékoliv době .. Oči nemění barvu. Neexistuje žádný způsob, jak předpovědět, kolik pigmentu individuální ztratí.

Stupeň ztráty pigmentu se může lišit v jednotlivých patch vitiligo, což znamená, že jsou různé odstíny hnědé v vitiligem patch. Tento postup se nazývá 'trichromem'.

Vitiligo - Léčba

Léčba není v současné době velmi uspokojivý.