Xantomy - obrázky

Xantomy - jsou kožních lézí způsobených hromadění tuku v makrofázích, imunitní buňky z kůže a zřídka v vrstva tuku pod kůží.

Xantomy - Příčiny

Některé druhy jsou orientační xantom poruch metabolismu lipidů (např. hyperlipidemie, nebo tuků v krvi), kde mohou být spojeny se zvýšeným rizikem ischemické choroby srdeční tepny a občas s pankreatitidou.

Existuje několik základních podmínek, xantomy jsou způsobeny poruchou v lipidů (tuků) metabolismus. Vzhledem k

tomu, lipidy jsou nerozpustné ve vodě kombinovat s bílkovinami tvořit sloučeniny zvané lipoproteiny. V závislosti na velikosti a hmotnosti, jsou klasifikovány jako obyčejný lipoproteiny chylomikronů, velmi lipoprotein o nízké hustotě (VLDL), nízké hustotě - lipoproteinu (LDL) a vysokou hustotou - lipoproteinu (HDL). Ti všichni mají důležitou roli v udržování tělesné metabolické funkce.
Změny v lipoproteinů mohou být důsledkem genetické vady (např. hyperlipoprotenaemia primární), nebo z některých základních systémových poruch, jako je cukrovka, hypotyreóza, nefrotický syndrom nebo příčin těchto chorob může způsobit vysoké hladiny některých lipidů a lipoproteinů , který pak se projevuje jako kožní xantomy.

Xantomy - Léčba

Hlavním cílem léčby xantomy je identifikovat a léčit poruchy lipidů. V mnoha případech se k léčbě poruch nebo snížit a vyřešit váš xantomy. Kromě toho, léčba hyperlipidemie snižuje riziko onemocnění srdce a hypertriglyceridémie, aby se zabránilo pankreatitidy léčbu.

Chirurgie nebo lokální destrukci metody mohou být použity k odstranění xantomy nevyřeší spontánně nebo po léčbě. Xantom disseminatum ovlivňuje vitálních funkcí může být léčena chemoterapii nebo radioterapii.

Xantomy léčby patří: