Anální fisury - obrázky

 

"Překlad: PC Translator Google
Prosím, omluvte chyby jazyka"

Anální fisury - Je lineární zranění nebo vředy na sliznici konečníku akutní oválné dno (konečník), který způsobuje bolest při stolici. To je běžný stav. Anální fisury vést k vážným onemocněním.

Anální fisury - příčiny, příznaky

Příčiny

Anální fisury způsobily poranění roku (trauma) z análního kanálu. Tento stav může nastat, pokud:

Porod může také způsobuje, trauma do análního kanálu. Během porodu, některé ženy anální fisury vyvíjet. Také může být trhliny způsobené digitální vložení (např. při vyšetření roku), cizí těleso vložení nebo anální styk.

Protože mnoho lidí se zácpou, nebo máte průjem, aniž by se anální fisury, mnoho odborníků, že existují i ​​jiné možné příčiny anální fisury několik. Někteří lidé mají nadměrné napětí v květnu dva svalnaté kroužky (sfinkterů), ovládání řitního otvoru. Externí análního svěrače je pod vědomou kontrolou. Ale vnitřního análního svěrače se pod vědomou kontrolu na vědomí. Tento svalové napětí zůstává pod tlakem, nebo po celou dobu. Prasklina, pokud vnitřní svěrač může vyvinout Odpočinek příliš vysokého tlaku, křeče a snížení způsobují prokrvení konečníku.

V některých případech může být trhliny způsobené tím, Crohnova nemoc , Příčiny zánětlivých střevních onemocnění, krvavý průjem, bolesti břicha, horečka, úbytek na váze, a trhliny nebo píštělí v okolí konečníku.

Příznaky a symptomy

Anální trhlina vede k prudké bolesti, mravenčení, pálení bolest při pohybu střev. Bolest může být těžké, může trvat několik hodin.

Trhliny mohou svědit. Oni snadno krvácejí a působí často nažloutlá kapalina propuštění. Můžete vidět malé červené krevní skvrny na tkáň jasně pár kapek do toalety nebo toalety. Krev je oddělen od židle. Tmavě červené židle s tmavou krví smíšenou se stoličkou něco jiného, ​​možná zánětlivá střevní onemocnění nebo rakoviny tlustého střeva. V takovém případě byste měli kontaktovat lékaře, pokud máte nějaké krvácení.

Někdy anální trhliny roku může být zranění, které se nezahojí bezbolestné a způsobuje, že občas krvácí Ale žádné jiné příznaky.


Diagnóza

Většina lékařů může diagnostikovat anální trhliny na základě roce příznaků a tím, že zkoumá řiť. Obvykle lékař vidět praskliny jemným CAN oddělení hýždě.

Váš lékař do per rectum květnu roku nebo nástroje (anoscope) zkoumat praskliny. Ale v případě, že trhlina je velice bolestivé, lékař počkat, obvykle do začala léčit Před provedením nového rektální vyšetření k vyloučení jiných problémů. Lokální anestetika může být nutné, pokud rok je okamžité vyšetření.

Pokud máte více praskliny v roce řitního otvoru, mohou uvedené možnosti máte zánětlivé střevní Další podmínkou by Suche onemocnění syfilis, s oslabeným imunitním systémem, tuberkulóza, HIV infekci, nebo anální rakoviny. Podél středové osy praskliny se vyskytují nejvíce, nad nebo pod konečníkem.

Anální fisury - Léčba

Most může být léčena doma trhlin namočením v teplé mělké vodě trubice (Sedací koupele) pro 2 až 3 krát denně, zvýšení vlákniny a projímadel při zácpě odběru. I když bolest a hojení vlákno může trvat týdny úplně zotavit několik. Někdy se praskliny léčit bez léčby.

Je dobré mít dietu, která Nebyla zácpu, na vlákno a pitné vody nebo jiné tekutiny bude také snadnější průchod stolice a měkčí.

Můžete použít masti bez lékařského předpisu, na základě Thos Suche jako oxid zinečnatý, Anusol, nebo 1% hydrokortizon uklidnit anální tkání. Důkazy nasvědčují tomu, sedací koupele, ale to vlákniny a pro lepší než krémy.

To může také za operaci, pokud příznaky lékové nezastaví a neprovedete nápravu. Nejčastěji používané operace je boční vnitřní sfincterotomie.