Hemoroidy - obrázky

   

"Překlad: PC Translator Google
Prosím, omluvte chyby jazyka"

Hemoroidy - Jsou oteklé a zanícený žíly kolem řitního otvoru nebo konečníku níže. Konečník je poslední část střeva vedoucí k řiti.

Vnější hemoroidy jsou umístěny pod kůži kolem řitního otvoru. Vnitřní hemoroidy rozvíjet ve spodní konečníku. Vnitřní hemoroidy mohou vyčnívat přes řiť. Většina hemoroidy vrátit výhřez uvnitř konečníku sama o sobě.

Hemoroidy - příčiny, příznaky

Příčiny

Anal nebo rektální žíly způsobuje hemoroidy. Některé faktory mohou způsobit tento otok, včetně:

Další příčinou hemoroidů je oslabení pojivové tkáně v konečníku a řitního otvoru, který se vyskytuje s věkem.

Těhotenství může způsobit hemoroidy zvýšením tlaku v břiše, což může zvýšit žil ve spodní konečníku a řiť. Pro většinu žen, hemoroidy v důsledku těhotenství, po porodu zmizí.

Znamení a symptomy

Nejčastějším příznakem vnitřních hemoroidů je jasně červené krve ve stolici, na toaletním papíru, nebo na záchodě. Vnitřní hemoroidy nejsou bolestivé výhřez jsou obvykle ne. Hemoroidy často výhřez cauzeza bolest, nepohodlí a anální svědění.

Krevní sraženiny se mohou tvořit ve vnějších hemoroidů. Krevní sraženina v žíle se nazývá trombóza. Thrombosed vnější hemeroidy způsobit krvácení, bolestivý otok nebo tvrdá bulka nebo v okolí řitního otvoru. Když se krevní sraženina rozpouští, je přebytek kůže po sobě zanechal. Kůže se může stát příčinou podráždění a svědění.

Nadměrné namáhání, tření, nebo čištění kolem řitního otvoru mohou být příznaky jako je svědění a podráždění horší.

Hemoroidy nejsou nebezpečné. Příznaky obvykle vymizí během několika dní, a někteří lidé nemají žádné příznaky hemoroidů.


Diagnóza

Lékař posoudí řitního otvoru a konečníku, zda osoba má hemoroidy. a hemeroidy příznaky jsou podobné příznaky jiných anorektální problémů, jako jsou praskliny, abscesů, bradavic a polypů.

Lékař provede fyzickou zkoušku hledat hemoroidy viditelné. Digitální rektální zkouška s prstem v rukavici, namazat a anuscop lze zobrazit konečníku.

Důkladné hodnocení a správné diagnózy lékařem je důležité vždy, když je člověk krvácení z konečníku nebo krev ve stolici. Krvácení může být příznakem jiné nemoci zažívacího ústrojí, včetně tlustého střeva.

Další zkoušky mohou být provedeny k vyloučení jiných příčin krvácení, zejména u lidí starších 40 let:

Hemoroidy - Léčba

jednoduché stravy a změny životního stylu často redukuje otoky a zmírnit příznaky hemoroidů hemoroidů. Konzumace stravy bohaté na vlákninu může stolice měkčí a snadněji se pohybovat, snížit tlak na hemoroidy v důsledku namáhání.

Vláknina se nachází v rostlinách. Lidské tělo nemůže strávit vlákna, ale vláknina pomáhá zlepšit trávení a brání zácpě. Dobrým zdrojem vlákniny je ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků.

Lékaři mohou navrhnout i při stolici změkčovač nebo část vlákna doplněk, jako je psyllium (Metamucil) nebo methylcellulose (Citrucel).

Další změny, které mohou pomoci zmírnit příznaky hemoroidů patří

krémy a čípky může dočasně zmírnit bolest a svědění hemoroidů. Tyto úpravy by měly být použity jen na krátkou dobu, neboť dlouhodobé užívání může poškodit pokožku.

Pokud se domácí léčba nedaří zmírnit symptomy, může být léčba nutná, pokud provádí v ordinaci lékaře nebo v nemocnici. Ambulantní léčby pro vnitřní hemoroidy jsou:

Velká vnější hemoroidy Vnitřní hemoroidy, nebo nereaguje na jinou léčbu je možné chirurgicky odstranit.