Syfilis - obrázky


 

Syfilis - je infekční onemocnění, které se přenáší v 90% případů podle pohlaví je způsobena bakterií, Treponema pallidum.
Spirochetu Treponema je bledý, šikmé formoval baktérie.

Syfilis - příznaky a symptomy

Primární syfilis

Primární syphilis je obvykle získány prostřednictvím přímého sexuálního kontaktu s osobou, která je infikována syfilidou nebo Radul. Přibližně 10-90 den po počáteční expozici (průměr 21 dní) je kožní léze v místě kontaktu, které jsou obvykle genitálie. Ale může to být kdekoliv na těle. Tato léze, tzv. tvrdý vřed , je bezbolestný kožní

vředy lokalizované v místě expozice, často na penisu, vagina nebo konečník. Ve vzácných případech může být vícečetné léze současnosti, ačkoli to je typické, že jen jedno zranění je viditelné. Toto zranění může přetrvávat po dobu 4-6 týdnů a obvykle se hojí spontánně.

Sekundární syfilis

Sekundární syfilis se obvykle objevují 6-8 týdnů po primární infekci (toto období začíná když nejsou vhodné antibiotické léčby v prvním období). Existuje mnoho různých projevů sekundárních onemocnění. První erupce se zdá být rozeola - růžové skvrny často nezjistitelné, druhý výbuch se skládá z malých převýšení sekundární syfilis červenohnědé, často spojená se svěděním na trupu a končetin. Vyrážka se může týkat dlaních a chodidlech. Ve vlhkých oblastech těla (obvykle vulvy nebo šourku), vyrážka je plochá, široká, bílá, známý jako condyloma latum . Vyrážka může dojít také na genitáliích nebo v ústech. Všechny tyto léze jsou infekční a provádí aktivní organismy Treponema. Pacient je nejvíce nakažlivý, když on nebo ona má sekundární syphilis. Ostatní společné příznaky v této fázi patří horečka, bolest v krku, nevolnost, ztráta hmotnosti, bolesti hlavy. Vzácné projevy patří akutní meningitidu, která se vyskytuje přibližně u 2% pacientů, hepatitida, onemocnění ledvin, hypertrofická gastritida, ulcerózní kolitida, rektosigmoidea hmotnost, artritida, zánět okostice, zánět očního nervu.
Sekundární fáze II navazuje na období, během něhož předmětem je nakažen nevykazují známky nákazy.

Latentní syfilis

Latentní syphilis je definován jak mít sérologické známky infekce, žádné známky nebo příznaky nemoci. Časné latentní syphilis je definován jak mít syphilis na dva roky nebo méně od data původní infekce, žádné známky nebo příznaky nemoci. Pozdní latentní syphilis je nákaza pro více než dva roky, avšak bez klinické příznaky onemocnění. Rozdíl je důležitý jak pro terapii a riziko přenosu.

Syfilis - Léčba

Léčba syfilis je založena na podávání penicilinu, nebo v případě alergie na penicilin s tetracyklinu. Pokud je nemoc ošetřoval brzy, jedna dávka, masivní penicilin je dostačující pro uzdravení. V opačném případě budete muset následovat léčba po dobu několika týdnů. Léčba by měla být zahájena co nejdříve, aby nedošlo ke kontaminaci jiných lidí.