Trichomoniáza - obrázky

 

Trichomoniáza - (Trichomonas vaginalis) je rozšířená infekční onemocnění, a má velmi vysokou propustnost, která postihuje přibližně 30% sexuálně aktivních žen a 25% sexuálně aktivních mužů. Jedná se o urogenitální infekce, která postihuje pouze genitální a močové cesty, především mužské a ženské močové trubice močové trubice a pochvy.
Cesta přenosu nákazy Trichomonas vaginalis je sexuálně nechráněný sex a sdílení sexuální hračky. To se přenáší orální sex, ale ty by měly být chráněny stejně.

Trichomoniáza - příznaky a symptomy

U mužů je ovlivněna močové trubice, mírné a občasné úniky nastávat, bezbarvý nebo světle žlutý-zelený, pálení, bolest a pálení při močení. Ale podmínkou zůstává, nejčastěji bez příznaků, které dělá detekce obtížná, a jiné zvyšuje pravděpodobnost infekce a reinfekce trvalé.

U žen s infekcí Trichomonas vaginalis může ovlivnit jak vagina a obecné uretra.In jestli může dostat toto onemocnění u žen bez příznaků. Když je ovlivněna pochvy, kdy abnormální příznaky, jako je výtok nazelenalé žlutý, pěnivý a velmi nepříjemný zápach, tyto sekrety vaginální svědění. Když infekce ovlivňuje močové trubice bolesti, bolest a pálení při močení. Bolest může dojít při pohlavním styku.

Trichomoniáza - Léčba

Léčba je velmi jednoduchý antibiotiky ústní zkoušky (někdy spojené s místním léčby). Léčba je krátký-žil-li řádně dodržována.