Hodgkinův lymfom prsu - obrázky

Hodgkinův lymfom prsu - nádorové onemocnění imunitního systému je forma maligního lymfomu charakterizována progresivní růst a bezbolestný lymfatických uzlin, sleziny a obecně lymfoidní tkáně.

Hodgkinův lymfom prsu - Příznaky

Pacienti s Hodgkinova lymfomu může mít následující příznaky:
* Noční pocení
* Nevysvětlitelné hubnutí
* Lymfatické uzliny: Nejčastějším příznakem Hodgkinova lymfomu se bezbolestně zvětšení jedné nebo více lymfatických uzlin.Lymfatické pocit, že mají gumové a značně unfla.Lymfatické uzliny v hrudníku jsou často ovlivněny a je možné vidět na RTG plic.
* Splenomegalie: zvětšení sleziny se vyskytuje přibližně u 30% lidí s Hodgkin nemoci.Expanzi, nicméně, je zřídka masivní a sleziny se může měnit v průběhu léčby.
* Hepatomegalie: zvětšení jater v důsledku poškození jater se vyskytuje asi u 5% případů.
* Hepatosplenomegalie zvětšená játra a slezina způsobené stejnou nemocí.
Bolest po požití alkoholu, ale tento jev je velmi vzácný.
* Bolesti zad nespecifické bolesti zad (bolest, která nelze zobrazit, protože to je určeno technického zkoušení nebo zobrazování) byl zaznamenán v některých případech Hodgkinova lymfomu.Dolní části zad se nejčastěji postiženy.
* Červené skvrny na kůži, snadná tvorba modřin a skvrn z důvodu nízkého počtu krevních destiček
* Příznaky: Asi třetina pacientů s Hodgkin nemoci může být také systémových příznaků včetně horečky, noční pocení, nevysvětlený úbytek hmotnosti nejméně 10% celkové tělesné hmotnosti za šest měsíců, nebo u pacientů s svěděním května méně (svědění) v důsledku vyšších úrovní eosinofilů v krvi, nebo vyčerpání (únava).Příznaky jako je horečka, noční pocení a úbytek hmotnosti jsou známé jako příznaky B, přítomnost horečky, úbytek hmotnosti, v noci, což naznačuje, že fáze je pacient, například místo 2A 2B.
Horečka Cyklus: Pacienti mohou mít vysokou horečku Pel-Ebstein horečka tzv. cyklické, nebo jednoduše "jít".Nejsou žádné pokyny pro prevenci

Hodgkin nemoci, protože příčina je neznámá a multifaktoriální.Rizikovým faktorem je něco, co zvyšuje statistická pravděpodobnost, že nemoc nebo poruchu.Mezi rizikové faktory patří:
* Pohlaví: Muž
* Věk: 15-40 a nad 55 let
* Rodinná anamnéza
* Historie infekční mononukleózy nebo infekce virem Epstein-Barrové, agent způsobuje mononukleózu
* Oslabeným imunitním systémem, včetně HIV infekce nebo přítomnost AIDS
* Rozšíření lidský růstový hormon činnost
* Exotoxins

Hodgkinův lymfom prsu - Léčba

chirurgie, chemoterapie, radioterapie, imunoterapie.