Rakovina jater - obrázky

Rakovina jater - obrázky

copyright:
wikimedia.org

 

Rakovina jater - zhoubný nádor jater.Obvykle se objeví jako metastáza jiného nádorového onemocnění z, příznaky patří nechutenství, slabost, nadýmání, žloutenka a horní části břicha, nepříjemné pocity.

Existují dva druhy rakoviny jater:

- primitivní rakoviny jater - rakovinu jater primitivní, je docela vzácný v Evropě a Americe, být více obyčejný v Africe a Asii.Hepatocarcinomul, je nejčastější nádory jater, se vyskytuje u 20% zdravých jater, nejčastěji již existujícím jaterním onemocněním jater dosáhl dát (cirhóza, chronická hepatitida).
Symptomy a příznaky - Hepatocarcinomul znamená velké hnědě tečkovaný při palpaci a pseudo-infekční horečnaté stavu.Způsobuje mírné bolesti, která se nachází v horní části břicha.
Diagnostika a vývoj - může být diagnostikována na ultrazvuku, a scanografiei ultrazvukem řízené jaterní biopsie.Riziko metastáz, především plíce a kosti je důležitý.

Léčba - operaci odstranění nádoru-li to možné nebo částečné hepatectomie.To může také zvážit transplantaci jater.V časných forem, které nezahrnuje operace, léčba může být založena na celkové nebo místní chemoterapie.Prevence nádorů jater je založena na primitivní boji proti alkoholismu, očkování proti hepatitidě B a C a léčbě chronické hepatitidy B a C.

Sekundární rakoviny jater - může se objevit v průběhu jiným nádorovým onemocněním, ale je více obyčejný trávení rakoviny (tlustého střeva, žaludku, slinivky břišní, žlučových cest) a gynekologických nádorů (děloha, vaječníky, prsa).
Symptomy a příznaky - sekundární rakoviny jater mohou být přeloženy do změněného stavu vědomí pomocí obecných nebo žloutenka.Klinické vyšetření může odhalit dotknout velkého nodulární játra ("játra kaštan"), bolestivé nebo ne.
Diagnostika a léčba - Diagnóza je založena na ultrazvuku, a biopsie scanografiei nezbytné k potvrzení dosažení jater.Léčby, pokud je to možné, je chirurgická (ablace tumoru).V rozptýlené formulářů pomocí celkové nebo místní chemoterapii (aplikaci přípravku do katétr do jaterní tepny).