Rakoviny vaječníků - obrázky

Rakoviny vaječníků - rakoviny, která tvoří v tkáních vaječníků u žen. Vaječníky jsou ženské reprodukční žlázy umístěné po obou stranách dělohy (orgán, kde dítě roste a rozvíjí se v průběhu těhotenství). Vaječníky produkují estrogen a progesteron (ženské hormony). Vaječníky také produkují, vejce (tzv. vajíčka). Rakovina vaječníku se vyvíjí, když normální ovariální buňky začnou nekontrolovatelně růst a produkovat zhoubných nádorů v jednom nebo oba vaječníky.

Rakoviny vaječníků - Příznaky

Rakovina vaječníku je nazývána "tichý zabiják", protože příznaky neexistují, dokud nemoc pokročila a naděje na vyléčení nebo remise, je malá. Nicméně, tyto symptomy jsou mnohem pravděpodobnější u žen s rakovinou vaječníku než ženy v obecné populaci. Tyto příznaky patří:

Ženy s rakovinou vaječníku zpráva, že symptomy přetrvávají a představují přechod od běžné jejich těla. Četnost a / nebo počet těchto příznaků jsou klíčovými faktory při diagnóze rakoviny vaječníků. Některé studie ukazují, že dokonce i počáteční fázi rakoviny vaječníků mohou produkovat tyto symptomy. Ženy, které mají tyto příznaky téměř každý den po dobu delší než několik týdnů, by se měli poradit se svým lékařem, nejlépe gynekologa. Rychlá lékařská vyšetření může vést k odhalení onemocnění co nejdříve. Včasná diagnóza je ve fázi spojena s lepší prognózou.

Rakoviny vaječníků - Léčba

Současná léčba rakoviny vaječníku je založena na kombinaci operace a chemoterapie plus radiační terapie někdy.