Anthrax - nuotraukos

Anthrax - nuotraukos

copyright:
nlm.nih.gov

Anthrax - yra labai sunki infekcinė liga, kurią sukelia bakterijos - Bacillus anthracis. Nors juodligės yra liga, kuri daugiausia veikia naminių ir laukinių gyvūnų, ši liga gali užkrėsti žmones tiesioginio ar netiesioginio sąlyčio su gyvūnais, vežančių juodligės. Juodligės paprastai nėra perduodamas iš žmogaus žmogui, bet kai kuriais retais atvejais juodligės odos pažeidimas gali būti užkrečiama.Greičiausias būdas gauti juodligės iš žmogaus kūno yra per žaizdas odoje. Infekcija ir galima pasiekti valgant užterštas ar įkvėpus sporas.

Anthrax - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Juodligės atsiranda natūraliai dirvožemyje kaip sporos juodligės . Šios sporos gali išlikti ramybės būsenoje ilgą metų , kol jie randa būdą, kaip patekti į priimančiosios pavyzdžiui, ar laukinių gyvūnų.

simptomai

Yra trijų tipų juodligės , kiekvienas su įvairių simptomų ir požymių . Paprastai simptomai atsiranda per pirmąsias septynias dienas po infekcijos antarax .

Vienas. Anrax oda - tailabiausiai paplitęs irlabiausiai paplitusi. Su tinkamą gydymą šis juodligės forma retai mirtinas. Simptomai odos juodligės yra: plėtoti niežulys ausele ant odos, kad panaši vabzdžių įkandimo. Jis greitai išsivystė į žaizdą , kuri nėra sudėtinga ir yra juoda.

Du. Juodligės skrandžio - žarnyno ši forma auga valgydami užkrėstą mėsą iš užkrėstų gyvūnų. Simptomai: patinę limfmazgiai kaklo srityje , apetito netekimas , pykinimas, vėmimas ir sunkus viduriavimas , kartais su krauju .

Trys. Plaučių juodligė - atsiranda, kai juodligės sporos yra įkvėpti . Šis juodligės forma yra mirtinas net tinkamas gydymas daugeliu atvejų yra mirtini. Simptomai įkvėpus juodligės pradžioje yra identiškos toms, kurias gripo , gerklės skausmas, bloga su lengvas karščiavimas . Tačiau, kaip liga progresuoja , gali sukelti karščiavimas pasireiškiantis kartu su pasunkėjusiu kvėpavimu. Šis juodligės forma galiausiai gali sukelti meningitą .

Atsižvelgiant į tai, kad juodligės yralabai rimta liga, ankstyva diagnozė ir jos gydymas yra labai svarbūs.

 

Anthrax - Gydymas

Priklausomai nuo amžiaus ir bendros sveikatos gydymo yra efektyviausia, kai pradėjo kaip įmanoma greičiau. Apskritai dėl juodligės administravimo standartinis gydymas yra 60 dienų nuo antibiotiku ar antibiotikų derinys.

Juodligės įkvėpus juodligės atveju kai formos nereaguoja į antibiotikų.

prevencija

Siekiant užkirsti kelią infekcijos antibiotikai yra labiausiai rekomenduojamas ir išvengti užkrėstus gyvūnus.

juodligės vakcinos
Šiuo metu yra juodligės vakcinos, bet ne šimtu procentų efektyvi. Tai gali sukelti įvairių šalutinių reiškinių, todėl nerekomenduojama vartoti vaikams, nėščioms moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms.