Atelektazė - nuotraukos

Atelektazė - yra nenormali būklė, kuriai būdingas plaučių audinio, kuris kelią kvėpavimo mainus anglies dioksido ir deguonies žlugimo - gali būti ūmus arba lėtinis, ir gali apimti visas arba dalį plaučius.

Atelektazė - Priežastys, požymiai ir simptomai

Pagrindinė priežastis, dėl plaučių atelektazių yra obstrukcija bronchų tarnauja paveiktoje zonoje . Ši sąlyga gali sukelti kvėpavimo takų obstrukcija pagrindinių bronchai , į skysčių salone arba oro į pleuros erdvėje spaudimą ir spaudimą iš išorės plaučių naviko.

Plaučių atelektazė vaisius nesugeba normaliai plėsti gimimo . Ši būklė gali būti dėl priežasčių įvairovė , įskaitant priešlaikinio , sumažinti nervų paskata kvėpavimas ir verkia , vaisiaus hipoksija dėl bet kokios priežasties , įskaitant ir dėl sedatiei motina darbo ir gimimo metu ir bronchų obstrukcija pagal gleivių kamščio .

Vyresnio amžiaus asmenų , plaučių atelektazė gali būtikvėpavimo takų obstrukcija ( pvz., išskyros ar naviko ) ar neveikimo , kuriuo kvėpuojame giliai ( po operacijos arba dėl nervų ligos ) rezultatas .

Simptomai plaučių atelektazių :

Ūminio atelektazių yra staigus užsikimšimas bronchų , gali būti dusulys ir cianozė , padidėjo temperatūra ,kraujo spaudimas ar šokas sumažėjimas . Į lėtinę formą , nėra jokių kitų simptomų besivystančios tik palaipsniui , dusulys ir silpnumas .

Rentgeno gali rodyti į žlugimo šešėlį. Jeivisa skilties sutrauktas ray parodystrachėja , širdis, ir tarpuplaučio nukrypo į sugriautą srityje , padidėjęs membranos toje pusėje.

Bronchoskopija gali būti įtraukti į diagnostinių procedūrų pašalinti navikus ar svetimkūnio obstrukcija , jeipriežastis yra nežinoma.

Kitos funkcijos apima kurios mažina kvėpavimo garsai , karščiavimas , dusulys, padidėjęs ( dusulys ) .


Atelektazė - Gydymas

Atelektazė naujagimio traktuojamas siurbimu tracheae palikti atvirus kvėpavimo takus ir deguonies. Kadangi didelės koncentracijos deguonies ilgą laiką ir yra linkę skatinti atelektazė gali sukelti priešlaikinį plėtros retrolental fibroplazijos.

Ūmus atelektazė yra gydomi šalinant priežastis, jei įmanoma. Siekiant šio tikslo, kosulys, ekstrahavimas, bronchoskopija gali būti naudojami.

Be atelektazių dėl kvėpavimo takų užblokavimo iš su išskyromis, krūtinės fizioterapija dažnai būna naudinga.

Lėtinis atelektazė paprastai reikalauja chirurginio pašalinimo pažeistą segmentą arba skilties plaučių. Antibiotikai yra skiriamas kovai su infekcija, kuri beveik visada lydi vidurinį Atelektazė.