Kokliušas - nuotraukos

Kokliušas - yra kvėpavimo takų bakterinė infekcija, kurią sukelia bakterija Bordetella pertussis.

Kokliušas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Bakterija Bordetella pertussis yra labai užkrečiama ir plinta aerozolio lašelių artimi . Kosulys paaugliams ir suaugusiems (paprastai nepripažįsta turintys kokliušo ) yrapagrindinis rezervuaras Bordetella pertussis ir įprasti šaltiniai pradiniu atveju kūdikiams ir vaikams.

Simptomai kokliušo

" Kosulys intensyvus " yraryškiausias bruožas liga. Pirma, ji gali būti tik sloga, lengvas kosulys ir karščiavimas nedidelis . Bet kailiga progresuoja, išskyros iš nosies , tampa storesni ir labiau paplitęs , todėl sunkus kvėpavimo perkrovos aukščiausios dalis . Šis etapas paprastai trunka 1-2 savaitės iki pereinantis į kitą etapą. Paprastaivaikas kosulys ryžtingai 5-10 kartų per vieną pauzės . Tai po staigaus įsiurbiamas oras ir garso mėšlungiškai . Metu šių kosulys epizodų , mergina gali Doven raudonos arba mėlynos akys brinkti. Vėmimas gali lydėti kosulys. Žinoma, šie išpuoliai paliktivaikas išnaudotos. Tai gali užtrukti 2-4 savaites ar daugiau ,svorio netekimas yra bendra. Kosulys priepuoliai palaipsniui retėja ir dingsta , tačiaukosulys gali išlikti kelis mėnesius po panaudojimo . Pneumonija yra viena iš rimčiausių galimų komplikacijų kokliušo , todėl daugiau nei 90 procentų mirčių nuo ligų vaikams iki amžiaus 3 .

Kokliušas - Gydymas

Eritromicinas yra pasirinkimo vaistas gydant infekcijos Bordetella pertussis. Administravimas eritromicino per anksti ligos gali trukdyti pažangą. Bet kai jūs pradedate kosėti, antibiotikai, neatrodo, kad sutrumpinti jo trukmę. Hospitalizacija gali būti reikalaujama beveik vienodai kūdikių mažiau nei tris mėnesius, o dažnai kūdikiams nuo 3 iki 6 mėnesių.

Superior nusiurbiant, norint pašalinti išskyros iš nosies ir viršutinių kvėpavimo takų gali prireikti labai mažiems vaikams ir deguonies, taip pat gali būti reikalinga. Skysčiai turi būti suteikta siekiant išvengti dehidratacijos ir net jei liga yra varginantis ir vaikas negali valgyti, mityba yra svarbu išlaikyti, ypač kūdikiui.