Lėtinė obstrukcinė plaučių - nuotraukos

Lėtinė obstrukcinė plaučių - yra terminas, naudojamas dviejų artimai susijusių kvėpavimo takų ligomis: lėtiniu bronchitu ir emfizema.

Lėtinė obstrukcinė plaučių - Priežastys, požymiai ir simptomai

Priežastys ir rizikos veiksniai, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos :

Rūkymas yrasvarbiausias rizikos veiksnys sergant lėtine obstrukcine plaučių liga , tiek šios ligos besivystančiose ir jei LOPL yra. Kiti rizikos veiksniai yra amžius, paveldimumas , dėl oro taršos darbe ir aplinkos , ir iš vaikystės kvėpavimo takų infekcijos istoriją. Gyvenimo sąlygos ir mažas socialines ir ekonomines sąlygas, taip pat , atrodo,veiksnys .

Simptomai lėtine obstrukcine plaučių liga

Dienos rytą kosulys yraseniausia simptomas sergant lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) . Per ūmine infekcine liga, vėžiai ar kitos kvėpavimo takų, kosulys gali būti labiau matomi ir dažnai virsta geltona arba žalsvai skreplių . Krebždukas laikotarpiai gali atsirasti ypač jo metu arba po šalto ir kitų kvėpavimo takų infekcijų . Dusulys fizinio krūvio metu , o vėliau vystosi palaipsniui tampa ryškesnis sunkių epizodų dusulys , kurios atsiranda po net kuklios veiklos .

Tipiškas kursas lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL) gali būti apibendrinti taip : po maždaug 10 metų , pradedant rūkyti laikotarpiu simptomai paprastai nėra labai matomas. Po to,pacientas paprastai prasideda lėtinis kosulys su skreplių gamybos mažas.

Tai neįprasta plėtoti dusulys krūvio žmonėmis metu iki 40 metų , o po to jie tapo labiau paplitęs ir gali būti gerai parengta 50 metų. Tačiau , nors visi pacientai, sergantys lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) yra simptomų , ne visi cigarečių rūkalių plėtoti kosulys ir skrepliavimas pastebimas , ir dusulys .

Dauguma pacientų, sergančių lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL) yra šiek tiek grįžtamasis kvėpavimo takų obstrukcijos laipsnį. Todėl tikėtina, kad iš pradžių , gydymo sukelti kai kuriuos patobulinimus ar stabilumo plaučių funkciją. Tačiau, kaipliga progresuoja, beveik visi požymiai ir simptomai , išskyrus skrepliai coughed ir linkę turėti palaipsniui mažėti .

Lėtinė obstrukcinė plaučių - Gydymas

Nors nėra išgydyti lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) , liga gali būti užkirstas kelias. Ir beveik visais atvejais , simptomai gali būti sumažintas. Kadangi rūkymas yrasvarbiausia priežastis, dėl ligos , rūkyti reikalinga kuris lėtina ligos procesą.

Deguonies terapija gali pagerinti išgyvenamumą pacientams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) , kurie avansu hipoksemija - mažas deguonies kiekis kraujyje . Daugelis šaltinių deguonies yra prieinami vidaus vartojimui , kuris yra suspaustas dujas deguonies bakai arba deguonies , skysto deguonies produktą arba aparatai, klasifikuojami kambario orą.

Dažniausiai skiriami vaistai pacientams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) yra bronchus padėti atverti kvėpavimo takus sumažintas. Trys pagrindinės kategorijos simpatomimetikas bronchodilatacinis ( izoproterenolio , albuterolio ) parasympathomimetic ( atropinas, ipratropijaus bromido ) ir metilksantinų ( teofilinas ir jo dariniai ) .

Kortikosteroidais ar steroidai mažina kvėpavimo takų uždegimą ir yra kartais naudojami , jei kvėpavimo takų obstrukcija , negali būti kontroliuojami bronchus . Antibiotikai gali būti naudojama kovoti su infekcija , o atsikosėjimą padėti pašalinti gleivių išskyros iš kvėpavimo takų . Kiti vaistai, kartais kurių pacientams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga ( LOPL ) yra raminamųjų , skausmą malšinančių vaistų, kosulys slopintuvas ir opiatus .

Antibiotikai buvo naudojami dešimtmečius sergantiems pacientams gydyti paūmėjimo lėtinio bronchito , bet veiksmingumas yra neaiški.