Plaučių tuberkuliozė - nuotraukos

Plaučių tuberkuliozė - yra lėtinė infekcija, kurią sukelia bakterijos Mycobacterium tuberculosis (ir kartais kitų variantų Mycobacterium). Tai paprastai apima plaučius ir kitus organus organizme taip pat gali būti įtraukti.

Plaučių tuberkuliozė - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Plaučių tuberkuliozė - TB sukelia mikrobas , kuris savo ruožtu yra perduodama iš žmogaus žmogui per oro lašelius . Paprastai ši infekcija yra perduodama kaip labai artimo kontakto rezultatas , kad šeimos nariai užsikrėtusiu asmeniu yra apie užsikrėsti , jeiasmuo toliau gyvena tame pačiame name ir nebuvo atliktas tinkamas gydymas .

Jeiasmuo su aktyvia TB kosulys ar čiaudint be apimantis jo burną ir nosį , lašeliai , kurių sudėtyje yra tuberkuliozės bakterijų yra purškiamas į orą ir gali įkvėpti bet kas glaudžiai asmeniui . Nosinė visada turėtų būti naudojama padengti nosį ir burną , kai kosulys, čiaudulys ar spjaudytis , o rankos turi būti plaunamos nedelsiant.

Dauguma žmonių, kurie plaučių tuberkuliozės bakterijas - turi aktyvų bylą TB liga. TB , kad dažnai pasitaiko vaikams su vaikų ligų . Paprastas odos testą yra nustatyti asmenis , kurie yra ar buvo užsikrėtę tuberkuliozės bakterijų . Žmonės, kurie buvo užsikrėtę ŽIV turės reaguoti , kaioda tampa patinsta .

Teigiama reakcija į tuberkulino testo rezultatai nereiškia, kadasmuo serga arba yra užkrečiama. Tai reiškia, kad mikrobai , sukeliantys tuberkulioze buvo arba yra kūne , ir jei nėra kitų ligos simptomai yra tokie akivaizdūs , mikrobai tikriausiai ne aktyvus. Jūsų gydytojas gali norėti gydyti juos pašalinti mikrobus , todėlrimtesnis atvejis aktyvia TB galima išvengti.

TB simptomai

Tik apie 10 procentų žmonių, užsikrėtusių tuberkulioze plėtos liga. Pirmieji simptomai aktyvios tuberkuliozės atveju gali būti toks įprastas , kad jie dažnai klysta dėlperšalimo ar gripo poveikį. Obosii užkrėstas asmuo gali lengvai turėtišiek tiek karščiuoja ir dažnai kosulys . Kas dažniausiai nueina pati, bet maždaug pusė atvejų, jis grįš . Kiti simptomai: karščiavimas, apetito netekimas, svorio netekimas ir naktinis prakaitavimas . Apie 15 procentų žmonių plėtoti TB ligos organas , išskyrus plaučius , pavyzdžiui, limfmazgių , virškinimo trakto , kaulų ir sąnarių .


Plaučių tuberkuliozė - Gydymas

Su gydymu, visiško susigrąžinimo tikimybė yra geri. Nors keletas aktyvių tuberkuliozės gydymo protokolai yra plačiai naudojami specialistai paprastai skirstomi į tris principus:

Režimas turi apimti kelis vaistus , kurie organizmai yra jautrios .

Pacientas turi vartoti vaistus reguliariai.

Gydymą reikia tęsti pakankamai ilgą laiką.

Be to, gydymo rekomendacijos gali keistis, priklausomai nuo tiek įypatingas savybes.

Izoniazidas ( INH ) yra vienas iš labiausiai paplitusių vaistų , naudojamų TB. Nebrangus, efektyvi ir lengva priimti , gali užkirsti kelią daugeliui atvejų TB. INH profilaktinis gydymas yra rekomenduojamas žmonėms , kurie:

glaudžius ryšius su asmeniu, su tuberkuliozės infecţioas

testas teigiamas tuberkulino reakcijos testas nenormalus , rentgeno , rodo neaktyvų tuberkulioze

tuberkulino mėginys, arba konvertuoti iš neigiamos į teigiamą per pastaruosius dvejus metus

teigiamas odos testas reakcija irspeciali medicininė būklė (pvz., AIDS arba ŽIV infekcija ar cukrinis diabetas ) , kurie yra gydomi kortikosteroidais

teigiamas odos testas reakcija , net nė vienas iš pirmiau minėtų rizikos veiksnių.

Izoniazidas ir rifampicinas gydymas yra pagrindiniai punktai ar pirazinamido ir ethambutol HCl streptomicino sulfato pridedamas prie režimais . Jeipacientas negali vartoti pirazinamido ,iš izoniazidas ir rifampicinas devynis mėnesius režimas yra rekomenduojama.