Sarkoidozė - nuotraukos

Sarkoidozė - yra liga, kuri sukelia uždegimą ar patinimas audinių (maži išaugos arba luitų) bet kurią kūno dalį. 90 procentų atvejų diagnozuojama yra uždegimas plaučiuose ir vadinama plaučių sarkoidozė.

Sarkoidozė - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

priežastis sarkoidozė yra nežinoma.

Simptomai sarkoidozė

Žmonės su sarkoidozė gali neturėti jokių simptomų , tik neaiškius simptomus (pavyzdžiui, svorio netekimas , karščiavimas, bendras negalavimas ), arba simptomų, susijusių su tam tikru organu , kur lokalizuota ligos. Iki pusė pacientų su sarkoidozė nesukelia jokių simptomų , o tadaliga yra sunku diagnozuoti . Žemiau yra keletas požymių ir simptomų, susijusių su sarkoidozė :

plaučiai

Dusulys

švokštimas

užkimimas

sausas kosulys su skrepliais

Krūtinės skausmas

Krūtinės

limfmazgiai

Plėtra - iridociklito ( uždegimas ar patinimas akių spalvos)

Raudonas arba vandeningas

Deginimas arba niežulys

neryškus matymas

akių sausumas

Fotofobija ( baimė šviesai )

 

oda

Mažos rožinės arba violetinės dėmės ant veido

mazginė eritema ( skausmingi raudonos dėmės rasti labiausiai kojų kartu su sąnarių skausmu ( artritu ) , kelių , čiurnų, alkūnių ir riešų )

Raudonoji Pernio ( bėrimas vystosi lėtai per nosį , veidą ir ausis )

skausmingi mazgeliai po oda

kaulas

Kaulų mazgeliai

raumenų skausmas

Blužnis ir kepenys

plėtra

širdis

nereguliarus širdies plakimas

Smegenų ir nervų sistema

Praradimo jausmas

Raumenų jėga

Galvos skausmas

svaigulys

meningitas


Sarkoidozė - Gydymas

Žmonės, sergantys ūmine forma sarkoidozė gali tekti gydyti tik sumažinti nemalonių simptomų, tokių kaip odos sutrikimų , sąnarių uždegimas , ir raumenų skausmai .

Gydymas sąnarių uždegimas apima mankšta, bendrą apsaugą ir vaistų , siekiant sumažinti uždegimą. Vaistai, vartojami gydyti sąnarių uždegimas yra vadinamas nesteroidinis priešuždegiminis .

Tiems, kurie turi sunkių simptomų arba kurių liga išplito į vidaus organus , narkotikų kortikosteroidai gali būti reikalingi.

Kortikosteroidai, pvz prednizonu , yra sintetiniai narkotikai , kurie padės sumažinti skausmą ir uždegimą. Šie vaistai gali pagerinti plaučių funkciją , sumažinti granulomų formavimąsi ir sumažinti plaučių randai. Sumažinti odos problemų gali skirti kremu. Kortikosteroidų lašai yra prieinami akių problemų.

Gydymas kortikosteroidais administruoja paprastai per kelis metus ar per visą žmogaus gyvenimą . Jeigu vaistai yra sustabdytas,liga gali pasikartoti .