Šienligė - nuotraukos

Šienligė - yra alergija uždegimo nosies kvėpavimo takus. Jis atsiranda, kai alergenų, pavyzdžiui, žiedadulkių ar dulkių yra įkvėpti individualiai su jautri, imuninė sistema sukelia antikūnų.

Šienligė - Priežastys, požymiai ir simptomai

Alergija yra bendri. Paveldimumas ir aplinka pozicijos gali prisidėti prie polinkį į alergiją. Manoma, kad maždaug vienas iš trijų žmonių aktyvų alergijos tam tikru metu ir mažiausiai trys iš keturių žmonių sukurti alerginė reakcija bent kartą per savo gyvenimą.

Alerginis rinitas sukėlė konkrečių sezoninių augalų žiedadulkės yra paprastai žinoma kaip " šienligė " , nes tai yra labiausiai paplitusi per šių augalų žydėjimo. Tačiau , tai yra įmanoma , kad kenčia nuo šienligės ištisus metus. Juk Šienligė žiedadulkes skirtis tarp individų ir nuo regiono . Pavyzdžiai augalų dažniausiai atsakingų už šienligė yra:

Medžiai : pavyzdžiui, pušies , beržo, alksnio , kedro, lazdynų, skroblo , kaštono , gluosniai , tuopos , lėktuvu, kalkių . Šiaurinėse platumose beržas laikomassvarbiausia alergijos medis žiedadulkės, kurių sąmatinė 15-20% šienligės kenčiančių jautrūs beržo žiedadulkių . Alyvuogių žiedadulkės yra labiausiai vyrauja Viduržemio jūros regionuose .

Vaistažolės : ypač svidrės ir pašariniai motiejukai , manoma, kad 90% šienligės kenčiančių yra alergiški žolių žiedadulkėms .

Piktžolės : rūdys ( Ambrozija ) , gyslotis ( Plantago ) , dilgėlių / Parietaria ( Urticaceae ) , paprastojo kiečio ( Artemisia ) , riebalų višta ( baltosios balandos ) ir rūgštynės / dokas ( Rumex )

 

Alergijos tyrimai gali atskleisti konkrečius alergenusindividas yra jautrus CAE . Odos bandymai yralabiausiai paplitęs metodas bandymą .

Simptomai paprastai prasideda iš karto po to, kai buvo veikiami medžiaga, kuri sukelia alergiją ( alergenų ) ir gali apimti :

Sloga ir nosies užgulimas

Ašarojimas arba akių niežulys

čiaudulys

kosulys

Niežėjimas nosies , burnos ar gerklės patinimas,

Sinus slėgio ir veido skausmas

Mėlyna oda po akimis ir patinusi.

Sumažėjęs gebėjimas užuosti ar skonis

Šienligė simptomai gali pradėti teikti arba pabloginti tam tikru metų laiku , sukėlė žiedadulkės, žolių arba piktžolių skirtingu laiku. Jei esate jautrus patalpų alergenų , tokių kaip dulkių erkutės , tarakonai , pelėsiai ar gyvūnų pleiskanos , Jums gali atsirasti simptomų ištisus metus. Daugelis žmonių turi alergijos simptomų ištisus metus , tačiau jų simptomai sustiprėja tam tikrais metų laikais .

Nors šienligė gali prasidėti bet kuriame amžiuje, jūs labiausiai tikėtina, kad sukurti vaikystėje ar jaunystėje metu. Daugumai žmonių , iš šienligės simptomai paprastai patenka lėtai, dažnai per dešimtmečius.

Šienligė - Gydymas

Geriausias gydymo šienligė yra išvengti medžiagas, kurios sukelia alerginę reakciją. Tačiau tai ne visada įmanoma ir gali prireikti papildomų gydymo, kartu su strategijomis išvengti poveikio.

Jei šienligė yra ne per sunkus, vaistas gali būti pakankamas, kad palengvinti simptomus. Daugelis žmonių gauti geriausius rezultatus iš alergijos vaistų derinys. Tai gali užtrukti šiek tiek laiko, kol jūs suprasite, kas jums tinka geriausiai

Jei vaikas turi šienligę, pasitarkite su savo gydytoju apie geriausią gydymą. Kai kurie vaistai yra patvirtintas naudoti vaikams, o kiti tvirtina tik suaugusiems. Jei norite išbandyti savo vaikui vaistus, būtinai atidžiai skaityti etiketes.