Tromboembolija, plaučių embolija - nuotraukos

Tromboembolija, plaučių embolija - yra plaučių arterijos (pagrindinė kraujagyslės plaučiuose) iš medžiagos gabalo nepraeinamumas. Dažniausiai trombas (kraujo krešulys) blokuoja arterijos. Daugeliu atvejų, kraujo krešulys iš kitos kūno dalies, tada ji sugenda ir juda į plaučius. Nedideliam procentui atvejų, medžiaga gali būti oro, riebalų, kaulų čiulpų ar amniono.

Tromboembolija, plaučių embolija - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Negydoma , plaučių embolija (plaučių embolija) sukelia mirtį maždaug 30 % atvejų . Jei vartojate antikoaguliantų ( kraują skystinančių vaistų ) , plaučių embolija sukelia mirtį 7:58 procentų atvejų . Fiziologiniai rizikos veiksniai yra venų stazės ( prasta kraujotaka venose ) , venų žalą su sąlyga ar liga, kuri nuteikia į krešėjimą ( vėžio , tam tikrų kraujo baltymų trūkumų , infekcijos ). Vyresnio amžiaus žmonės , atrodo, turi didesnę riziką susirgti plaučių emboliją , nes nutukusių žmonių ir moterų, vartojančių geriamuosius kontraceptikus . Kai kurie žmonės paveldi pakitimai kraujo krešėjimą , kurie yra labiau linkę turėti plaučių embolija ir kitų kraujavimo sutrikimų , pavyzdžiui, insulto ir miokardo infarkto ( širdies priepuolio ).

Klinikiniai rizikos veiksniai yra infekcija, ilgai lovoje poilsio arba neveiklumu ir neseniai operacija ar gimdymas , insultas , miokardo infarktas , stazinis širdies nepakankamumas , nutukimas, ir lūžių dubens ( klubo ) ar šlaunikaulio ( kojų kaulų ).

Simptomai plaučių tromboembolijos (plaučių embolija)

Negali būti jokių įspėjamųjų požymių ir , jei yra simptomai , jie dažnai imituoja tų afectiunoilor širdies-plaučių ( širdies - plaučių ) sutrikimai, požymiai ir simptomai gali apimti: pasunkėjęs kvėpavimas

Greitas tempas kvėpavimas

Krūtinės skausmas

Kosulys , įskaitant kosėja krauju

padažnėjęs širdies plakimas

prakaitavimas

lengvas karščiavimas

nualpti

svaigulys

patinimas ir skausmas

melsva oda

Patinę kaklo venos .


Tromboembolija, plaučių embolija - Gydymas

Gydymas priklauso nuo dydžio ir sunkumo arterinės nepraeinamumas. Dabartinės procedūros apima antikoaguliantus ( kraujui skystinti ) ir deguonies terapija, trombolizė , ar vena cava filtrą. Jei reikia chirurgija procedūros apima embolektomija kateterio embolektomija ar plaučių tradicinis - nukreiptas plaučių .

Deguonies terapija

Jei plaučių tromboembolija (plaučių embolija) sumažėti kraujo deguonies , deguonies bus skiriamas arba pagal nosies kaniulės ar veido kaukę. Tais atvejais, kai sunkus plaučių embolija , gali būti reikalaujama, mechaninis vėdinimas ( dirbtinio kvėpavimo ) .

gydymas antikoaguliantais

Pacientai , sergantys stabilia ūmaus plaučių embolija yra nedelsiant hospitalizuotas anticoalgulant administravimas ir valdymas , gali tekti deguonies. Antikoaguliantai leidžia greitai įsisavinti krešulių , sumažinti kito embolijos epizodo grėsmę.

Antikoaguliantai dažniausiai naudojamas yra į veną heparino , kuris gali sustabdyti kraujo krešulių beveik iš karto. Heparino gydymas dažnai reikia dažnai atlikti kraujo tyrimus, kad užtikrintų, jogantikoaguliantais lygis nėra nei per mažas , nei per didelis. Kiti antikoaguliantai intravenose yra prieinami tiems, kurie yra alergiški heparinu.