Wegener granulomatoze - nuotraukos

Wegener granulomatoze - yra sutrikimas, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas), mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios pažeidžia plaučius, inkstus ir kitus organus.

Wegener granulomatoze - Priežastys, požymiai ir simptomai

Wegener'io granulomatoze priežastis yra nežinoma, yra reta liga, kuri atsiranda dažniausiai nuo '30s ir '40s. Jis veikia vyrai ir moterys vienodai.

Wegenera granuliomatozė paprastai išsivysto nuo 4 iki 12 mėnesių, su 90 procentų pacientų simptomai ar viršutinių kvėpavimo takų infekcija, arba abu.

Dažni simptomai ir požymiai yra skausmas sinusų ir ausų, nosies užgulimas ir biudžeto įvykdymo patvirtinimo ir kraujavimas iš nosies. Kiti ankstyvieji simptomai yra karščiavimas, nuovargis, apetito netekimas, svorio kritimas, sąnarių ir raumenų skausmas, bėrimas, paraudimas ir patinimas akis.

Kitos problemos, kurios gali atsirasti yra lėtinis kosulys (kartais kosulys su krauju), dusulys, odos opos, silpnumas ir tirpimas galūnėse.


Wegener granulomatoze - Gydymas

Wegener'io granuliomatozė dažnai gydomi kortikosteroidais ir imunosupresantais derinys. Kortikosteroidai kontrolė uždegimas atsiranda sustabdyti granulomų augimą. Imuninę sistemą slopinančių vaistų dažniausiai naudojami gydyti Wegener'io granulomatoze yra ciklofosfamidas ir metotreksatas .

Kai gydyti, kortikosteroidai yra pateikta didelėmis dozėmis . Paprastaidozė gali būti sumažinta maždaug po dviejų iki keturių mėnesių ir palaipsniui , kol tik imunosupresantų reikia . Kombinuotas antimikrobinis preparatas trimetoprimas - sulfametoksazoliui yra neveiksminga liga , pavojinga gyvybei , tačiau ji yra naudinga padėti išlaikyti pacientų remisija .

Abu kortikosteroidais ir imunosupresantais vaistai gali sukelti sunkų šalutinį poveikį . Kaiasmuo mano, didelės dozės kortikosteroidų kelis mėnesius , turi išvaizdą esfect nedideles kraujosruvas , osteoporozės ( kaulų retėjimo , kuris gali sukelti kaulų lūžių ) , katarakta , svorio padidėjimas, ir imlumas infekcijoms .

Imuninę sistemą slopinančių vaistų , gali sukelti anemiją ir kitų kraujo sutrikimų , imlumas infekcijoms , pykinimas ir vėmimas , odos bėrimas , nevaisingumas , inkstų narkotikų ir šlapimo pūslės. Jeipacientas turi vartoti ciklofosfamido , svarbu gerti daug skysčių ( ne mažiau kaip 3 litrų galonų vandens per dieną ) , kad būtų išvengta šlapimo pūslės infekcija .