Vitiligo - nuotraukos

Vitiligo - yra autoimuninė liga, kai pigmento ląstelių (melanocitų) sunaikinami, todėl netaisyklingos formos baltos dėmės ant odos.

Vitiligo - Priežastys, požymiai ir simptomai

Bet kūno pote dalis bus veikiama, dažniausi atvejai yra: veido, kaklo , akių, šnervės , filjerės, bamba , genitalijos , kūno raukšlės pažastų , kirkšnių , sritis, žalos mažinimo , žaizdų, nudegimų ir aplink pigmentiniai apgamai .

Vitiligo pasireiškia mažiausiai 1 % visų gyventojų. Pusė pacientų ,iš pigmento praradimo prasideda prieš 20 metų amžiaus. Penktoje dalyje , kiti šeimos nariai taip pat turi Vitiligo .

Nors dauguma žmonių su Vitiligo turi gerą bendrą sveikatos būklę , susiduria su didesne rizika turėti kitų autoimuninių ligų , tokių kaip diabetas , skydliaukės ligos, kenksmingiausios anemija ( vitamino B12 ), Adisono liga ( antinksčių liga) ir židininės alopecijos .

Melaninas yrapigmento, kuris nustato odos , plaukų ir akių spalva. Jis gaminamas ląstelių, vadinamų melanocitų . Jei melanocitų negali sudaryti melanino , arba jei jų skaičius mažėja, odos spalva palaipsniui taps baltesni .

Vitiligo priežastis yra nežinoma. kartais gali būti , fizinės žalos , pavyzdžiui, nudegimo ar emocinės kančios . Yra trys teorijų apie Vitiligo priežastis :

Pigmentinės ląstelės sužeisti nenormalaus veikimo nervinių ląstelių .

Tai gali būtiautoimuninė reakcija į pigmento ląstelės (organizmo paties audinio gali sunaikinti , kad suvokia juos kaip užsienio) .

Teorija Autotoxic - pigmentinės ląstelės yra savarankiškai destruktyvūs.

Vitiligo sunkumas kinta kiekvieną . Žmonės paprastai nepastebi pigmento praradimo metu , kaip ir tarp pažeistos odos ir saulės raugintos oda tampa ryškesni Priešingai vasarą. Žmonės, turintys tamsiai odai gali stebėti Vitiligo pradžios bet kuriuo metu .. Akys nekeičia spalvos . Nėra būdo prognozuoti, kiek pigmentoasmuo neteks .

Pigmento praradimo laipsnis gali skirtis kiekvienoje Vitiligo pleistras , o tai reiškia , kad gali būti įvairių atspalvių rudos į Vitiligo pleistras. Tai vadinama " trispalvis ".


Vitiligo - Gydymas

Gydymas nėra labai gerai šiuo metu .

Steroidų kremas . Galingas anti -uždegiminių kortizono kremas gali pakeisti procesą , jei taikomi nukentėjusiose vietovėse kelių savaičių ankstyvosiose stadijose .

kalcineurino inhibitoriai, pvz Pimekrolimo ir vietinio takrolimuzo neseniai buvo įrodyta, kad būti saugus ir veiksmingas, ir yra ypač naudinga, ant veido ir kaklo , kur stiprus steroidų kremai gali sukelti retinimo odos .

Siauros juostos UVB fototerapija yra naudinga daugeliui pacientų , ypač kartu su kalcineurino inhibitoriais, ir galbūt Kalcipotriolio grietinėlės (paprastai naudojamas psoriazės ).

PUVA . Šis šviesos gydymo forma reikalauja pacientą imtis narkotikų psoralen ir tada veikiamas ultravioletinių spindulių ( UVA ) . Palaipsniui daliniai rezultatai gali atnešti repigmentation . Rankos ir kojos neefektyvus . Nutraukus gydymą ,iš pigmento dalis vėl dingsta. PUVA trunka mažiau nei penkias minutes du kartus per savaitę, o toliau iki dvejų metų. PUVA tinka vaikams arba suaugusiems .

Operacijos. Eksperimentiniai keletas centrai pašalinti viršutinį odos sluoksnį , kurį įvairiais būdais (įskaitant dermabrasion ar sandpapering ) ir pakeisti jį su įprastu pigmentuota oda iš kitos srities . Kai kurie mokslininkai panaudojo paciento melanocitų auginami audinių kultūroje . Geri rezultatai pranešta, ypač jei Vitiligo yra stabilus.