Plonosios žarnos vėžys - nuotraukos

Plonosios žarnos vėžys - yra reta vėžio forma, kuri atsiranda, kai vėžinių ląstelių randama plonosios žarnos audinių. Yra keletas tipų žarnyno vėžio, adenokarcinoma yra dažniausias. Be adenokarcinoma, kitų rūšių žarnos vėžiu sarkoma (navikų prasideda jungiamojo audinio ar remti), karcinoidu, virškinimo trakto stromos navikai ir limfomos (prasideda imuninių ląstelių).

Plonosios žarnos vėžys - simptomai

- Nors žarnos vėžys yra reta, svarbu žinoti galimus požymius ir simptomus, ligos. Žarnyno vėžys gali būti sunku suvirškinti maistą ir navikas gali sukelti kraujavimą ir juodos išmatos. Daugelis simptomų, susijusių su žarnyno vėžio taip pat gali sukelti kitų problemų, tokių kaip dirgliosios žarnos sindromas (IBS) ir dvylikapirštės žarnos opa.

Simptomai žarnos vėžys apima:

Pilvo skausmas, spazmai (pvz., po valgio)

Nepaaiškinamas svorio kritimas

Silpnumas ar nuovargis

Pykinimas arba vėmimas

Kruvinas išmatose (buveinė gali būti raudonos arba juodos spalvos)

Pilvo vienkartinės

gelta

Apetito netekimas


Plonosios žarnos vėžys - Gydymas

Labiausiai paplitusi forma žarnos vėžio gydymo yra chirurgija, radiacijos ir chemoterapijos. Chirurgija yra seniausia gydymo forma, kuri apima fiziškai pašalinti vėžį, ir daugeliu atvejų, ir kai aplink jį audinio.Radiacija dažnai naudojamas kartu su kitais gydymo būdais, arba jei chirurginis pašalinimas vėžys yra neįmanoma. Radioterapija yra susijęs su didelės energijos spinduliai naudojimo nužudyti arba sulėtinti auglio augimą. Kaip radiacija, chemoterapija yra dažnai vartojamas kartu su kitais gydymo būdais. Chemoterapija yra cheminių medžiagų derinys naudojamas užmušti arba sulėtinti auglio augimą.