Adenomatozinių storosios žarnos polipai - nuotraukos

Adenomatozinių storosios žarnos polipai - yra maža grupė ląstelių, kurios sudaro žarnos gleivinę. Nors dauguma polipai yra nekenksmingas, uni jų tampa vėžinėmis laikui bėgant.

Bet kuris asmuo gali padaryti polipai. Bet rizika yra didesnė, kai teka 50 dėl peersoanele antsvorio arba rūkymas, žmonės, kurie valgo daug riebalų po dietos mažai ląstelienos, arba tiems, kurie turi asmeninių ar šeimos istoriją polipų ar gaubtinės žarnos vėžiu.

Adenomatozinių storosios žarnos polipai - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Žmogaus virškinamasis traktas tęsiasi nuo burnos iki išangės matavimo 9 metrų, ntrienti yra suskirstyti taip, kad jis gali būti absorbuojamas žmogaus organizmui , siekiant gaminti energiją ir kurti naujas ląsteles . Paskutinė dalis virškinimo traktoilgas raumeningas vamzdelis vadinamasstorosios žarnos ar storosios žarnos .

Dauguma polipai yra ne vėžiniai ( piktybinis) . Tačiau, daugelio rūšių vėžio , polipai yranenormalus ląstelių augimą rezultatas . Sveikos ląstelės auga ir padalinti tvarkingai procesas, kuris valdo dviejų didelių grupių genų. Mutacijos nors iš šių genų gali sukelti ląstelių padalyti net tada, kai naujos ląstelės yra reikalingi. Gaubtinės ir tiesiosios žarnos , šis padidėjimas nenormalus formavimas polipai . Per ilgą laiką , uni šių polipų gali tapti vėžinėmis.

Polipai gali išsivystyti bet kurioje storojoje žarnoje. Jie gali būti maža arba didelė ir plokščia ar grybų . Mažos polipai ir grybai yra daug mažiau linkę tapti piktybiniai nei sumokėta arba vyresni. Apskritai,didesnispolipas ,didesnė yravėžio tikimybė.

Yra trys pagrindinės rūšys storosios žarnos polipai :

Adenomatoasi . Apie du trečdaliai visų polipai patenka į šią kategoriją . Nors tiknedidelė dalis šių polipų gali tapti vėžinių tiesų, beveik visi adenomatozinių polipų yra piktybinis .

Hiperplaziniai . Daugumalikusių yra hiperplazinį polipai . Dažniausiai šie polipai atsiranda kairėje gaubtinės ir tiesiosios žarnos. Paprastai yra mažiau nei 0,5 colio ( 5 mm) dydžio , Eli retai piktybiniai.

Uždegimo . Šie polipai gali būti suformuotas opiniu kolitu arba Krono liga. Norspati polipų nėradidelė grėsmė , turintys opiniu kolitu arba Krono liga dvitaškis padidina bendrą riziką gaubtinės .

 

Požymiai ir simptomai

Jei adenomatozinių polipų gali atsirasti požymių ir simptomų, tokių kaip:

kraujavimas iš tiesiosios žarnos . Galima pastebėti ryškiai raudona kraujo ant tualetinio popieriaus po Tuštinimasis . Nors tai gali būtigaubtinės žarnos polipų ar gaubtinės žarnos vėžio ženklas , kraujavimas iš tiesiosios žarnos , gali nurodyti kitas sąlygas, tokias kaip hemorojus ar nedidelių įtrūkimų išangę.

Kraujas išmatose . Kraujo gali atrodyti kaip raudoni dryžiai išmatose ar juodos spalvos. Kartaisspalvos pasikeitimas ne visada reikšti problemą tai spalvos pasikeitimas gali būti iš geležies papildų ir kai kurių anti- viduriavimas vaistai gali padaryti išmatos juodos , o sėdynės gali kreiptis Burokėlių raudonasis .

Vidurių užkietėjimas , viduriavimas, arba susiaurėjimas sėdynės.

Skausmas ar obstrukcija . Kartaisdidelis polipas gali dalinai užstoti žarnyną , sukelia pilvo spazmai , pykinimas, vėmimas ir sunkus vidurių užkietėjimas .

 

diagnozė

Beveik visi vėžio , gaubtinės žarnos polipų kurti, bet jis auga lėtai, paprastai per metus. Atrankos testai vaidinti svarbų vaidmenį nustatant polipai , kol jie tampa vėžinėmis . Šie tyrimai taip pat gali padėti atskleisti storosios žarnos vėžį anksti, kai jie turi gerą galimybę atsigauti. Kai vėžys yra sugauti pradžioje ,penkerių metų išgyvenamumas gali būti 90 proc .

Testai išmatose ir kraujo tyrimai
Tai neinvazinis tyrimas tikrina išmatų mėginys kraujyje.

Riziką ir naudą . Nors šis tyrimas yra gana lengva, viena iš problemų yra ta, kad dauguma polipai neturi kraujuoti , nes iš tikrųjų nėra visų vėžio atvejų . Tai gali sukelti neigiamas rezultatas , norspacientas gali turėti polipas ar vėžį. Kita vertus , tuo atveju, kaipamatysite kraujo išmatose , gali būtihemorojus ar ne vėžiožarnyno sąlygų.

 

Lankstus sigmoidoscopy leidžia naujausios dalis gaubtinės ir 60 cm vertinimą. Skirtingai nuostandžios gali aptikti tris kartus tiek adenomos . Pacientai, nereikia visą žarnyno paruošimo.

Riziką ir naudą . Sigmoidoscopy gali matyti tik paskutinį trečdalį dvitaškis , o šis tyrimas neaptinka polipai kitur storojoje žarnoje. Jis yra dažnai derinamas su bario klizma geriau įsivaizduoti visą dvitaškis. Sigmoidoscopy gali būti šiek tiek nepatogu. Be to, yranedidelis pavojus perforacijos žarnyno , betrizika yra maža.

 

Bario klizma
Tai diagnostinis testas leidžia įvertinti per visą ilgį žarnyno rentgeno spindulių. Bario kontrastinė dažai, dedama į žarnyno naudojant klizma . Oro taip pat gali būti pridėta užtikrinti geresnį kontrastą rentgenograma .

Riziką ir naudą . Bario klizma , mes taip pat įsitikinęs, kad kai kurie atrankos testai . Be to, ji leidžiagydytojas imtis biopsijos procedūros metu nustatyti, jeipolipas yra vėžiniai. Šis testas gali būti šiek tiek nepatogiai , nes žarnų išsiplėtimas . Taip pat yranedidelis pavojus perforacijos žarnyno sienelių.

 

kolonoskopija
Kolonoskopija yra panašus į lankstaus sigmoidoscopy . Tačiaupriemonė, naudojama -colonoscope , kuris yraprijungtas prie plonos kameros ir monitoriaus ilgas vamzdis - leidžia stebėti visą gaubtinės ir tiesiosios žarnos.

Riziką ir naudą . Ši procedūra yra daug geriau aptikti polipus , su privalumas , kadgydytojas gali imtis audinio ( biopsijos ) analizei mėginys. Kolonoskopija rizika yra kraujavimas ir prakiurimas gaubtinės sienos. Komplikacijos yra labiau tikėtinas, kai polipai yra pašalinti.


Adenomatozinių storosios žarnos polipai - Gydymas

Nors kai kurie iš polipų rūšys yra labiau linkę tapti piktybiniai būtinapatologas ištirti ir nustatyti, arpolipas audinys yra potencialiai vėžinėmis. Dėl šios priežastiesgydytojas turi pašalinti visas polipai atrado metu gaubtinės egzaminą. Dauguma polipai per kolonoskopija arba sigmoidoscopy su vielos kilpa , kad tuo pat metu sumažinti ir prideginti , kad polipas kotelis , kad būtų išvengta kraujavimo gali būti pašalintas. Kai kurie mažų polipų gali būti kauterizacijos arba sudeginti su elektra . Pavojai , kylantys iš polipų pašalinimas ( polipektomija ) gali būti kraujavimas ir prakiurimas dvitaškis .

chirurgija
Jeigu polipai yra per didelis, kad būtų pašalinta su endoskopu tada jis bus pašalintas chirurginiu būdu - dažnai naudojant laparoskopinį metodus. Laparoskopinė operacija gali lemti greitesnį atsigavimą ir mažiau skausminga, nei tradicinės operacijos atveju . Labai svarbu cotrol nuėmus polipai reguliariai, nes jie gali pasikartoti .

Endoskopinis gleivinės rezekcija
Endoskopinis gleivinės rezekcija pašalinti didelius polipai su colonoscope . Šis būdas naudojamasskystis fiziologinio švirkščiamas po polipas būti pakelta ir izoliuotas nuo aplinkinių audinių . Tai leidžia lengvai pašalinti polipas didesnis. Pagal šią procedūrą, jis gali išvengti operacijos , bet komplikacija normos gali būti didesnės.

Pašalinimas tiesiosios žarnos ir storosios žarnos arba .
Tais atvejais, retų sindromų, paveldėtas , pavyzdžiui, šeiminės adenomatozinės polipozės , gydytojas gali atlikti operaciją pašalinti visą dvitaškis ir tiesiosios žarnos . Tada , pagal procedūrą, kuri žinoma kaip anastomozės ,maišas pritvirtintas prie plonosios žarnos ( klubinės ) pabaigos. Tai leidžia atliekų išsiuntimą paprastai , nors tikėtina , kad dauguma scauneleor būti vandeningas .

prevencija

Tai gali gerokai sumažinti gaubtinės žarnos polipų adenomatoziniuose riziką ir storosios žarnos vėžiu, konkrečių pokyčių mitybą ir gyvenimo būdą . Tokios, kaip:

Kalcio . Kalcis gali gerokai apsisaugoti nuo gaubtinės žarnos polipų ir vėžio , net jei jūs anksčiau. Geriausias maisto šaltinių kalcio įtraukti neriebų pieną ir kitus pieno produktus , brokoliai , lapiniai kopūstai ir konservuoti lašišą. Vitaminas D , kuris padeda kalcio absorbciją , taip pat yra padėti sumažinti kolorektalinio vėžio riziką. Vitaminas D yra randama maisto produktų, pavyzdžiui, pieno produktų , kepenų, kiaušinio trynio ir žuvies . Jei nenorite gerti pieno ar vengti saulės , galite vartoti vitamino D ir kalcio papildų.

Įtraukti vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų mitybai . Šie maisto produktai yra daug ląstelienos, kuri gali sumažinti gaubtinės žarnos polipų riziką. Vaisiai ir daržovės yra antioksidantų , kurie gali padėti išvengti vėžio . Ji rekomenduoja valgyti bent penkias porcijas vaisių ir daržovių kiekvieną dieną. Špinatai , melionas , mango , moliūgai ir saldžiosios bulvės ir daržovės, kopūstų šeimos , įskaitant brokoliai, Briuselio kopūstai ir žiediniai kopūstai . Likopenas ,maistinių medžiagų rasta pomidorų ir kitų raudonųjų vaisių ir daržovių , pavyzdžiui, braškių ir paprikos gali būti labai galingas anti - vėžys ..

Sumažinti riebalų suvartojimą. Tam tikrų tipų riebalų gali padidinti storosios žarnos vėžio riziką , tačiau yra ir kitų rūšių, kurios yra gerai apsaugoti. Svarbu apriboti sočiųjų riebalų raudonos mėsos ir apdorotos mėsos , pavyzdžiui, karšti sumuštiniai , dešrelių . Kiti maisto produktai , kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų yra pienas , sūris , ledai, kokoso ir palmių aliejaus. Apriboti bendrą riebalų iki mažiau nei 35 procentų dienos kalorijų . Sveikas riebalų, tokių kaip omega- 3 riebalų rūgščių randama žuvų , riešutų ir alyvuogių aliejaus , gali apsaugoti jus nuo vėžio. Pasistenkite, kad pas dauguma riebalų kiekį iš šių maisto produktų rūšių .

Apriboti alkoholio vartojimą . Vartojimas Saikingas alkoholio - daugiau nei vienas gėrimas per dieną moterims ir dvi vyrams - gali padidinti storosios žarnos polipai ir vėžio riziką. Sumažinti alkoholio vartojimą gali sumažinti riziką.

Mesti rūkyti . Rūkymas gali padidinti storosios žarnos vėžio riziką ir kitų ligų spektrą .

Fizinis aktyvumas ir išlaikyti sveiką kūno svorį. Bent 30 minučių fizinio aktyvumo penkias ar daugiau dienų per savaitę. Keturiasdešimt penkias minutes ar daugiau yra net geriau .

Aspirinas . Tyrimai dėl aspirino vaidmenį vėžio prevencijos yra mišrūs polipas . Kai kurie tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant aspiriną ​​gali sumažinti riziką , o kiti rodo, jokios naudos . Naudojant aspiriną ​​, gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus. Taigi, pasitarkite su savo gydytoju prieš pradedant bet kokį aspirino režimas.

Pakaitinė hormonų terapija . Jei esatemoteris po menopauzės hormonų terapija gali sumažinti kolorektalinio vėžio riziką. Tačiau ne visi yra teigiami hormonų terapija . Atsižvelgiant kaip kombinuotą gydymą - estrogenų plius progestino - gali padidinti krūties vėžio, demencijos , širdies ligų, insulto ir kraujo krešulių riziką. Aptarti galimybes su gydytoju. Kartu jūs galite nuspręsti, kas geriausiai tinka jums.