Angiodisplazia Colon - nuotraukos

Angiodisplazia Colon - yra sutrikimas, kurį sukelia plėtra ir pažeidžiamumą kraujagyslių dvitaškio, kad rezultatas kartais kraujo netekimas.

Angiodisplazia Colon - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Angiodisplazia Dvitaškis yra daugiausia susiję su senėjimo ir degeneracijos kraujagysles. Ji paprastai pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms .

Yra daug teorijų apie tai, kodėl šio conditiee cauzeza . Labiausiai tikėtina priežastis yra tai, kad normalus spazmai dvitaškio todėl plečiantis kraujagysles šioje srityje. Tai patinimas tampa toks stiprus, kadmažas tiesioginis praėjimas vystosi tarp arterijos ir venos labai mažas. Tai vadinama arterioveninės fistulės . Šioje dvitaškis sienos plotas yrapadidėjęs kraujavimo pavojus .

Angiodisplazia dvitaškis retai susijęs su kitomis ligomis, kraujagyslių , įskaitant Osler - Weber - Rendu sindromas . Tai nėra susiję su vėžiu ir yra kitoks nei Diverticula , kitos labai dažna virškinimo trakto suaugusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms .

Požymiai ir simptomai

Simptomai gali skirtis. Dažnai vyresnio amžiaus pacientai , kurių ligos simptomai yra silpnumas, nuovargis ir dusulys dėl anemiei.Nu bet kraujavimo ženklas gali būti susijęs su dvitaškiu . Kiti simptomai gali būti atsitiktiniai epizodai yra lengvas ar sunkus kraujavimas, ryškiai raudona kraujo iš tiesiosios žarnos.

Kai kuriems pacientams gali inchisela kėdės spalva juoda. Nėra skausmo, susijusios su gaubtinės žarnos angiodisplazia .

diagnozė

Bandymai , kurie gali būti padaryti, siekiant diagnozuoti storosios žarnos angiodisplazia apima:

Angiografija (naudinga tik tada, kai yra aktyvus kraujavimas dvitaškis)

pilnas kraujo tyrimas (CBC ) tikrinti anemija

kolonoskopija

Išmatų guaiac testas (teigiamas tyrimo rezultatas rodo, kraujavimas iš storosios žarnos )


Angiodisplazia Colon - Gydymas

Kai yra kraujavimas iš storosios žarnos , svarbu nustatyti kraujavimo šaltinį ir kaip multsange prarasta. Pacientas turi būti vertinamas nuolat , todėl gali prireikti priimti į intensyviosios terapijos skyriuje ( ITS ) . Tiek skysčių ir snge galima švirkšti į veną .

Gydymas skiriamas vienąkraujavimo šaltinis yra găsita.La dauguma pacientų kraujavimui sustabdyti pati , be jokio apdorojimo .

Jei gydymas yra būtinas , kuri gali apimti :

Angiografija padėti kraujo krešulių atsiradimo ar kraujavimo susidarymą srityje pristatyti narkotikus, kad sustabdytų kraujavimą

Degimo ( termokauteris ) jei kraujavimas šiluma ar lazeriu naudojant colonoscope srityje

Elektros energijos naudojimas ( argono plazmos koaguliacija ) sustabdyti kraujavimą

Kai kuriais atvejais operacija yravienintelis pasirinkimas. Pašalinti dešinėje pusėje dvitaškio (dešinėje hemicolectomy ) yrapasirinkimo gydymas visiems su šia sąlyga , kuri ir toliau kraujuoja norma greitai pavojinga, nepaisant keletas gydymo angiografijos ir kolonoskopija .